Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Prawidłowa temperatura dziecka

Data utworzenia : 2013-10-07 10:53 | Ostatni komentarz 2014-02-12 12:16

Kaajkaa

7416 Odsłony
14 Komentarze

Witam, czytałam gdzieś kiedyś, że niemowlę może mieć temperaturę ciała nawet 37,5 i nie ma jeszcze mowy o gorączce. jednak nie wiem do jakiego wieku jest to normą. mój synek ma ponad 8 miesięcy i od 2 dni ma 37,3 - 37,4. czy jest to już stan podgorączkowy czy nadal jest to normą? troszkę kicha i ma w nocy katar, ale tylko w nocy muszę mu odciągać katarek, a kicha w sumie na tyle rzadko że myślałam, iż to od ślinki bo bardzo się ślini. możliwe , ze coś mu jest? że się zaziębił? staram się go zawsze ciepło ubierać, w domu jest 24 stopnie więc nawet jak w nocy się rozkryje to nie powinien się zaziębić no ale... ps. miał około 4 dni biegunkę (robił kupkę raz dziennie ale wodnistą bardzo. dziś zrobił już twardą , stałą) i teraz nie wiem czy to 3 dniówka czy ząbkowanie czy przeziębienie czy zbieg okoliczności.

2013-10-08 07:28

jeszcze nie widzę nic. a nie bardzo się znam bo to moje pierwsze maleńswo. mama mówi, że widać, że mu idą. ale pediatra mówił mi na ostatniej wizycie tydzien temu, ze nic tu nie ma i długo nie bedzie jeszcze. takze nie wiem sama.

2013-10-08 03:09

Kaja i ja bym stawiała na zabki. Typowe objawy towarzyszące ząbkowaniu. Sprawdź czy ma napuchniete dziaselka. A może nawet już coś sie przebilo?

2013-10-07 22:17

moja córeczka tylko raz miała gorączkę jak miała trzydniówkę, a ząbkowanie przechodzi bez gorączki

2013-10-07 21:55

Hej 37,5-38 to stan podgorączkowy nawet gdzieś czytałam ,że od 37,2-38 ja bym stawiała na ząbki moja również miała stan podgorączkowy plus rzadsze kupki(nawet ze śluzem).Czasami przy ząbkach dzieci łapią dodatkowo infekcje... Moja ma 38dziś ,wczoraj 37,5 myślę,że idą dwójki na dole mam taką nadzieję.Oby tylko to nie była jakaś infekcja apetytu nie ma od 2 dni:(Dobrze,że jeszcze karmię piersią bo tylko to chce.Dopiero w środę mam do lekarza na 9 ,mam nadzieję że jutro będzie lepiej.Życzę Twojemu synkowi i mojej córeczce by to były ząbki:)Pozdrawiam:)

2013-10-07 18:42

po odjeciu pół tzn? bo nie wiem o co chodzi. i nie przez pupe bo jakos uwazam to za strasznie drastyczne ... nie wiem czemu

2013-10-07 13:54

Mierzona przez pupcię ? 37.5 to juz po odjeciu 0,5 ? Jest to temperatura ktorej nie trzeba zbijac ani wołac lekarza . Przejmowac sie poki co nie nalezy . Ciepłe ubieranie wcale nie pomaga w przeziebieniu :) . możesz postawic poki co na zęby . Obserwuj jesli sie na tych objawach zatrzyma to nie ma powodu do obaw :) Ale wiadomoo czasami zaczyna sie od malgo kichniecia a konczy na obfitym katarku i kaszelku dodatkowo . U nas bylo tak , katarek pod wieczor zawitał i cała noc nam zajal ..płacz i wlasnie stan podgoraczkowy . Potem suchy kaszel ktory po kilku dniach zamienil sie w mokry . A teraz patrze dziąsła az sine u góry . Wydaje mi sie ze o zabki chodzilo ...