Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1084 Wątki)

Prawidłowa temperatura dziecka

Data utworzenia : 2013-10-07 10:53 | Ostatni komentarz 2014-02-12 12:16

Kaajkaa

7366 Odsłony
14 Komentarze

Witam, czytałam gdzieś kiedyś, że niemowlę może mieć temperaturę ciała nawet 37,5 i nie ma jeszcze mowy o gorączce. jednak nie wiem do jakiego wieku jest to normą. mój synek ma ponad 8 miesięcy i od 2 dni ma 37,3 - 37,4. czy jest to już stan podgorączkowy czy nadal jest to normą? troszkę kicha i ma w nocy katar, ale tylko w nocy muszę mu odciągać katarek, a kicha w sumie na tyle rzadko że myślałam, iż to od ślinki bo bardzo się ślini. możliwe , ze coś mu jest? że się zaziębił? staram się go zawsze ciepło ubierać, w domu jest 24 stopnie więc nawet jak w nocy się rozkryje to nie powinien się zaziębić no ale... ps. miał około 4 dni biegunkę (robił kupkę raz dziennie ale wodnistą bardzo. dziś zrobił już twardą , stałą) i teraz nie wiem czy to 3 dniówka czy ząbkowanie czy przeziębienie czy zbieg okoliczności.

2014-02-12 12:16

Witam, Podobny troszkę był temat, w poniższym wątku ... http://lovi.pl/pl/forum/11/2010 ...może troszkę Cię uspokoi .

2014-02-10 19:44

Normalna temperatura u niemowlaka to 36 a 37 stopni, a podobno miedzy 37 a 38 moze juz byc stan podgoraczkowy tylko ze kazde dziecko ma inna swoja indywidualna termolegulacje i co u jednego bedzie norma u drugiego moze juz wskazywac na ewentualna goraczke. Kazda mamusia umie rozpoznac czy cos maluszkowi dolega bo widzac go na codzien wie z obserwacji czy to raczej normalne czy cos dolega.

2013-11-09 15:00

petronela.w też słyszałam właśnie o takiej teorii, że aby dowiedzieć się jaką prawdziwą temperaturę ma nasze zdrowe niemowle a od ilu kresem możemy się niepokoić należy regularnie badać temperaturę, czyli praktycznie codziennie. Ja tego nie stosowała, ponieważ mój termometr dotykowy okazał się bardzo nieprecyzyjny - przy temperaturze 39 pokazywał 36, wylądował w koszu. Dziewczyny, uważajcie na te dotykowe bo z tego co od znajomych słyszę to bardzo wiele z nich pokazuje błędne pomiary. My używamy taki z miękką końcówką i mierzę temperaturę w pupie. Właśnie z tego względu nie chciałam mierzyć każdego dnia temperatury, bo to nieprzyjemne chyba dla malucha. Jedno co jeszcze mogę dodać, to warto obserwować własne dziecko. Jak jeszcze byłam w ciąży usłyszałam od mojej kuzynki, że ona po wyglądzie jąderek swojego synka widzi, że chłopiec będzie chory. Pomyślałam sobie - "taa, akurat:)", teraz sama mogę potwierdzić, że obserwując malucha możemy wyprzedzić chorobę. U nas może nie jąderka są "wyrocznią" ale już nie raz widziałam u synka takie jakieś wypieki i wydawał mi się niewyraźny choć nie miał temperatury ani innych objawów, po max 2 dniach przychodziła choroba. Warto więc przyglądać się maluchowi, widzimy go każdego dnia więc z czasem możemy się nauczyć języka jego ciała.

2013-11-05 16:51

Mi jakiś lekarz poradził, żeby maleństwu badać temperaturę dosyć regularnie, najlepiej o tej samej porze przez jakiś czas i dopiero po jakimś czasie będziemy mogli stwierdzić jaka jest właściwa. Wtedy większe odstępstwo od tej ustalonej może nas niepokoić. Generalnie jednak zbijanie temperatury zaczynać od 38 i wyżej, pamiętając oczywiście o odjęciu np 5 kresek jeśli mierzymy temperaturę w pupie.

2013-10-18 18:12

Moj syn ostatnio mial 37,5 i lekarka powiedziala mi ze to nie goraczka tylko tez moze byc to norma a syn ma cztery i pol miesiaca. A podobno 37,8 to juz goraczka

2013-10-18 15:37

Dla mnie również rtęciowe są najlepsze . Sama go do dziś używam i nie zamierzam sie przerzucac na inny . 2 elektryczne kupiłam tylko i wylacznie na rzecz Kacpra :)

2013-10-18 15:31

ale mierzyłam nie przez pupcię :) czyli nie odejmuję nic z tego co rozumiem czyli 37,5 miał. teoretycznie. bo coś nie ufam tym termometrom co się zbliża do czoła i robi pomiar. jak dla mnie najlepsze były rtęciowe :/

2013-10-18 14:29

Odejmujesz mierzac przez pupe 37,5= 37 ? Rozumiesz juz ?