Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1106 Wątki)

Pobieranie moczu do badania

Data utworzenia : 2013-09-25 13:41 | Ostatni komentarz 2014-04-15 21:38

Dominika.D

5808 Odsłony
26 Komentarze

Znalazłam wątek "Pobieranie moczu do badania u dziewczynek" pod linkiem http://lovi.pl/pl/forum/6/648/1ale nie znalazłam wątku w którym podane byłyby sposoby na wywołanie oddawania moczu (jeśli takowy istnieje proszę o przekierowanie). Wczoraj dostaliśmy skierowanie od lekarza na CRP z moczu u syna (15 miesięcznego), wcześniej nie sprawiało nam problemu złapanie go ale dziś była masakra. Używaliśmy woreczka do pobierania moczu dla chłopców zużyliśmy kilka ale nie udało się, jak tylko miał przyklejony to wstrzymywał sikanie. Postanowiliśmy więc spróbować z nocnikiem i tu też próby nie przyniosły skutku, od razu ucieka z nocnika, staje gdzieś i sika na podłogę :( . Poiliśmy go dużą ilością płynów, puszczaliśmy wodę, gilgotaliśmy po brzuszku, ale nic nie pomaga może znacie jeszcze jakieś sposoby bo jutro kolejna próba.

2014-04-15 21:38

No i mnie czeka zebranie moczu do badania małej. Próbowałam dziś kilka razy, z pojemniczkiem, ponieważ wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem, jednak córcia nie była chętna do siusiania, kiedy zdjęłam jej pieluszkę :/ Co prawda leżała na łóżku i bawiła się książeczkami czy zabawkami, więc może dlatego nic z tego nie wyszło, bo jestem przekonana, że jak puszczę ją na podłogę to nasiusia, ale na pewno w złym momencie, jak to zwykle bywa ;)

2014-04-11 14:11

My już kilkukrotnie łapaliśmy Karolinie mocz do badania.Faktycznie na posiew lepiej nie łapać do woreczka. My za pierwszym razem tak zrobiliśmy bo tak nam lekarz polecił i wyszło nam E-coli. Dwa dni później łapaliśmy już bezpośrednio do pojemnika i wyszedł jałowy. Na ogólne owszem można stosować woreczki ale na posiew nie polecam. Z resztą sama dzisiaj łapałam mocz u małej na posiew i na ogólne. Przy posiewie trzeba też bardzo dokładnie umyć dziecko i najlepiej odkazić miejsca intymne Octeniseptem. Żeby wywołać siusianie to albo rozbieramy i jak dziecko zmarznie to sika, albo głaszczemy po plecach w okolicach lędźwiowych albo po prostu czekamy i uzbrajamy się w cierpliwość.

2014-03-25 20:45

Ja np woreczków nie polecam,no może do moczu ogólnego jeszcze jako tako,ale posiew moczu zebranego do tych woreczków często wychodzi zły.Sama się przekonałam przy pierwszej córce wyniki wychodziły złe mimo iż krocze było umyte.Dopiero gdy pediatra kazał łapać bezpośrednio do pojemniczka wyniki zaczęły wychodzić duzo lepsze.W ogóle stwierdziłam,że dużo lepiej mi się łapie sie bezpośrednio do pojemnika.Nie tak dawno łapałam mocz Emi do badania.Jak była maleńka i leżąca było prościutko teraz jak już sika na nocnik był problem bo po przebudzeniu od razu pokazywała,ze chce na nocnik.Chciałam by sikała na stojąco jednak cały czas chciała na nocnik.Postawiłam ją do umywalki puściłam wodę nic to nie dało,cały czas pokazywała nocniczek.Próbowałam pojemniczek postawić do nocnika jednak był za wysoki i drażnił ją przez co dalej trzymała siku.Dopiero mąż zdjął górę z nocnika ja od tyłu włożyłam rękę z pojemniczkiem no i Emi ulżyło i zaczęła sikać:)Dobrze,ze kupiliśmy ten nocnik z Ikei z wyjmowanym pojemniczkiem hehe.Jakoś boję się,że sikając do nocnika wynik wyszedł by zły.Nie jestem pewna czy da się całkowicie odkazić nocnik:)

2014-03-25 11:57

Warto pamiętać o dokładnym umyciu i osuszeniu nocnika, aby nie zaburzyć wyniku badań. Woreczki są dobre jednak warto zaopatrzyć się w kilka sztuk gdyż u nas potrafiły się odklejać;/ Ale jak już maluch nauczy sie siadać na nocniku, to już jest z górki;) o ile nie wysiusia się przez sen;)

2014-03-25 10:20

Ręka pod zimną wodę i o ile dziecko nie sikało w ciągu ostatniej godziny to jest 90% szans na powodzenie. Ewentualnie można posadzić jeszcze nie rozbudzone dziecko na nocniku w łazience i odkręcić wodę.

2014-03-25 09:38

mamavan u niemowlaczków te woreczki świetnie się sprawdzają ale u dziecka powyżej roku już nie zawsze. U nas np. się nie sprawdziły.

2014-03-24 23:53

Dla chłopców są tez te specjalne woreczki na mocz ( w sumie dla dziewczynek też ) myślę ze łatwiej jest zebrać do takiego czegoś bo można to założyć i na to pampersa :)

2013-09-28 09:27

dobrze że nic złego w moczu nie wyszło,jakiś bakterii czy czegoś z nerkami.To najważniejsze.