Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Odzwyczaić od smoczka

Data utworzenia : 2013-08-30 14:11 | Ostatni komentarz 2014-10-16 12:45

konto usunięte

8310 Odsłony
58 Komentarze

Moja córka skończyła właśnie 10 tygodni i zastanawiam się jak oduczyć ją spania ze smoczkiem, dodam, że zasypia z nim tylko w ciągu dnia. Mąż nie umiał sobie poradzić z uspokojeniem małej kiedy mnie nie było w pobliżu i nauczył ją ssać smoczek. Bo dawał go dziecku za każdym razem jak marudziła - faceci, patelnią przez łeb i tyle. Od dwóch dni próbuję nie dawać jej smoczka i udaje mi się to tylko wtedy kiedy usypiam ją na lekkim zmęczeniu, a jeśli sama się przemęczy za bardzo to bez smoka nie da rady, no chyba, że na rękach. Ale waży już 5 kilogramów i jest dla mnie trochę za ciężka, żeby pół godziny ją nosić :/

2014-11-01 19:47

Basiu ! Może faktycznie uszkodzenie smoczka pomoże :)! W ciagu dnia staram sie go chować, ale Igi marudzi i wiem ,żę chodzi mu o jego przyjaciela ,ale musze byc nieugięta :))

2014-10-31 12:16

Nie mam czasu czytać co pisali poprzednicy ale naciecie smoczka często zdaje egzamin. Smoczek nie spełnia wówczas swojej roli i dziecko sie odzwyczaja. W przypadku gdy dziecko jest wieksze i już dużo rozumie można z pożegnania ze smoczkiem zrobić wielkie wydarzenie, Super niania kiedyś włożyła smoczek dziecka do kolorowej koperty i wysłąłą do wróżki prosząc w liście o coś w zamian, nastepnego dnia wróżka odesłała jakaś zabawkę :)

2014-10-30 21:19

Mój synek mimo iż zasypia ze smokiem to w dzień nie umie z nim funkcjonować. jak wezmę go na rączki to zaraz mu wypada, bo zaczyna się smiać do domowników i nie szuka go. Mnie to bardzo cieszy. Ja bym w pierwszej kolejności schowała smoka, ale nie od razu na zawsze tylko stopniowo przyzwyczajała maluszka. Na początku bym go zostawiła na wieczorne zasypianie. I jak mały będzie potrzebował w nocy to tez bym mu go dała. W dzień jak maluszek woła smoka to bym go czyms zajęła- wspólna zabawa może spowoduje, ze dziecko przynajmniej na jakiś czas zapomni o smoku. Z czasem będzie coraz rzadziej go potrzebował.

2014-10-30 12:12

Tak pomysł z chowaniem smoczka przynajmniej w dzień może powoli da efekty oduczania Twojego dziecka od smoka, bo faktycznie ssanie smoka prawie 24 godziny na dobe to nic dobrego .Więc życzę Ci dużo wytrwałości w oduczaniu maluszka od smoka i zapraszam do wątków podanych przez Samante może tam znajdziesz jakieś złoty środek

2014-10-30 04:03

Przejrzyj jeszcze wątki: http://lovi.pl/pl/forum/4/2176/1 http://lovi.pl/pl/forum/4/357/1 a ze swojej strony to powiem tyle ze ciężko będzie oduczyć 8 mczne dziecko. Najwazniejsze to powinnas od samego początku podawac dziecku smoczek tylko w skrajnych przypadkach jak sobie z nim nie radzilas. Moja corka ma 11 mcy i tez bardzo kocha monia ale u nas od zawsze sluzyl on tylko do spania rzadko jako pocieszenie. Teraz jak jest jej smutno lub jak się uderzy to przytulam jej i odwracam jej uwagę czyms innym bo ona pokazuje na monia jak leży na lawie czy stole. W dzień zazwyczaj chowam go z zjej oczu wtedy całkowicie o nim zapomina jednak do snu musi być.

2014-10-29 22:41

syn ma 8 mcy , nieustannie trzyma smoka w buzi zarówno w dzien jak i w noc ! w trakcie snu jak tylko wypadnie mu z ust budzi sie i szuka jesli nie znajdzie placze . w dzień jest łatwiej , zajmuje go zabawą ,ale t na krótką mete. Jak w łagodny sposob oduczyć go tego nawyku ? [tekst rozpoczynający wątek "Smoczek", połączony 2014-11-03 Redakcja LOVI]

2014-10-16 12:45

http://canpolbabies.com/pl/porady/porada/mothers/10/65-kiedy-i-jak-odzwyczaic-od-smoczka-uspokajajacego- Kiedy i jak odzwyczaić od smoczka uspokajającego

2014-06-04 18:09

Dzisiaj w "Pytaniu na śniadanie" był Pan ekspert i mówił, że najlepszy czas na oduczenie to 5-6 miesiąc życia kiedy to do menu Maluszka zostają wprowadzone pokarmy stałe.