Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1082 Wątki)

Krzyk, chrzakanie i niespokojny sen

Data utworzenia : 2018-12-26 20:05 | Ostatni komentarz 2020-03-15 21:35

lidiabar

4245 Odsłony
39 Komentarze

Dziewczyny, moje miesięczne dziecko śpi bardzo niespokojnie. W trakcie snu wydaje głośne odgłosy. Jest to zazwyczaj takie bardzo głośne chrzakanie, jek przy czym towarzyszą temu ruchu rączek, wicie się, prezenie. Czasem nawet krzyk. wydaje mi się że czasami na to związek z gazowaniem czy z perystaltyka jelit ze pręży się i czerwienieje, krzyczy bo cos mu się w brzuszku przelewa. Albo przynajmniej tak to wygląda Na wizycie jak miał dwa tygodnie wspomnialam o tym pediatrze. Stwierdzil ze to adaptacja że mu minie ale trochę zaczynam się bardziej tym martwić. Wiem że lekarz może ewentualnie mi pomóc ale czy może Wasze dzieci też tak miały i faktycznie samo minelo?

2018-12-27 22:58

Dzięki Dziewczyny. Dziś podalam po raz pierwszy espumisan. Delicol widzę jest jak dziecko ma nietolerancje laktozy. A tego nie wiem;) chyba że wyklucze nabiał i ocenie...i chyba tak zrobie. Zrezygnuje na tydzień z produktów mlecznych i ocenie czy jest lepiej. Zdziwiłam się że proponijesz odstawić pieczone bo przecież pieczone potrawy w piekarniku nie są ciężkostrawne jak smażone. . Póki co mój syn dziś nie spi od pięciu godzin. Miał parę razy tak że ciężko zasypial ale ostatnio to już nie wiem jak go wyciszyć na noc. Robi się ciemno a on wtedy interesuje się wszystkim dookoła. Mam wrażenie że lubi właśnie taki półmrok bo świece tylko lampkę nocną i szaleje. Może to pierwszy skok rozwojowy.. oby bo brakuje nam już pomysłów. Karmimy się nosimy przytulamy odkładamy do łóżeczka, zasypia i po pięciu minutach ryk.

Konto usunięte

2018-12-27 22:43

Lidio, z przyjemnością Ci pomogę w kwestiach, w których mam doświadczenie. Moja córa męczyła się około półtora miesiąca bo specjalista mnie zapewniał, że przejdzie gdy układ dojrzeje, być może, ale ile można czekać bezczynnie. U nas efekt był bardzo szybki, ale dieta zbiegła się z Delicolem więc nie wiem czemu mam przypisywać zasługi :) Na pewno eliminacja pieczonego i smażone nie zaszkodzi, Ty poczujesz się lekko, a może dziecku pomożesz. Co do eliminacji bmk z diety, tydzień to minimum, ponieważ alergeny w organizmie mogą się utrzymywać nawet do kilku tygodni - i taki czas powinien obejmować eliminację danego produktu/alergenu z diety.

2018-12-27 17:18

Na pewno jeżeli miał by to być problem z alergią na białko mleka krowiego to dieta eliminacyjne na pewno pomoże. U nas był taki problem... Jak odstawiłam nabiał to się poprawiło. Możesz spróbować np na tydzień odstawić nabiał i jak się poprawi to znaczy że w tym jest problem a jak nie to trzeba będzie szukać dalej...

2018-12-27 14:50

Czy u Was dieta eliminacyjna coś pomogła? Pediatra nie zalecał żadnej diety. Więc wszystko jem. Mały tak spi odkąd skończył tydzień może nawet krócej. Dlaczego odrzucilas pieczone? Wydaje mi sje to zdrowa opcja?;)

2018-12-27 14:26

Mamo Gratki dziekuej za pomoc w kolejnym temacie;) to że jest to związane z brzuszkiem to są moje przypuszczenia ale faktycznie czasami wydaje mi się że się po prostu męczy i stąd te reakcje i krzyki po czym za parenascie sekund zwno spi. Martwię się że mogą to być problemu na tle neurologicznym. Dziś nad ranem co parę minut podchodzilam i go glaskalam bo krecil się na każdą stronę, parskal, chrzakal itp itd odgłosy są naprawdę głośne, nie płacze tylko wydaje te dziwne dźwięki. Niedługo wizyta u pediatry, nagram mu to i pokaże ale martwie sie eh. Przez miesiąc będąc matka nauczyłam się już jednego ze ten strach o dziecko jest nieodłączna częścią macierzyństwa;)

Konto usunięte

2018-12-27 11:31

lidio, u nas było bardzo podobnie. Karmiłam piersią i uznałam, że reakcja dziecka i jego bóle jest spowodowane tym co jem (mimo wiedzy, że dieta matki karmiącej nie istnieje). Nie jadłam smażonego, pieczonego, tylko gotowane i parowane. W tym samym czasie okazało się, że moja córka ma tymczasową nietolerancję laktozy - pediatra zalecił nam krople zawierające laktazę - enzym ułatwiający trawienie laktozy. Te krople do Delicol lub Kolzym - oba dostępne bez recepty. Już po kilku dniach regularnego stosowania widziałam poprawę. Gdy taki maluch się wybudza, zrobi kupkę, płacze przy tym, pręży się, po czym śpi dalej, jest kilka możliwości: -układ pokarmowy nie jest jeszcze w zupełności ukształtowany tak jak wspomniał Wasz pediatra - na to potrzeba czasu, czasem nawet kilka miesięcy -nietolerancja laktozy (niekoniecznie na stałe, tymczasowe też się zdarzają - w takiej sytuacji pomoże Delicol lub Kolzym -niewłaściwa dieta jeśli karmisz piersią (choć głosy są podzielone, niektóre mamy twierdzą, że można jeść wszystko). Warto abyś odstawiła smażone i pieczone - obserwuj efekty i zachowanie malca -alergia na białko mleka krowiego: jeśli karmisz kp to można zastosować dietę eliminacyjną (po konsultacji z pediatrą), jeśli karmisz mm to możesz spróbować mm bez bmk (dostępne na receptę) Gdy maluch cierpi to możesz zastosować ciepły okład na brzuszek ze świeżo wyprasowanej pieluchy, świetnie nada się termoforek z pestkami wiśni. Możesz też podkurczać nóżki do brzuszka (u nas to przynosiło ulgę), dobry jest też rowerek (naprzemienne podkurczanie nóżek). Spróbuj też ciepłych masaży brzuszka przed kąpielą na ciepłej oliwce lub balsami. Ruchy wykonuj delikatnie kilkoma palcami zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Powodzenia!

2018-12-26 20:09

Dodam że dziecko śpi nagle zaczyna się to wicie i głośne odgłosy które trwają z pół minuty i znów blogi sen..i tak przez pewien czas w kółko dopóki nie wpadnie w taki spokojny już sen. Czasem biegnę do pokoju bo myślę że jjz się wybudzil dobegam a tam znów cisza i znów spi.. nie wiem czy powinnam go wybudzaja wtedy, brać na ręce czy skoro sam się uspokaja tak szybko to faktycznie nie budzić