Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Kosmetyki dla noworodka - problem - sucha skóra

Data utworzenia : 2013-08-16 20:08 | Ostatni komentarz 2021-11-02 20:27

Mateusz-1991

27590 Odsłony
381 Komentarze

witam Mam pytanko. Jakie kosmetyki są dobre dla noworotka a tak mi dokładnie chodzi o balsamy oliwkę czy emusje do kąpieli proszę o podanie firmy bo malutka ma strasznie suchą skórę a już na świecie jest dwa tygodnie. Dziękuję z góry.

2013-08-27 18:26

jak synek ma odparzoną pupę to sprawdza się kąpiel w kryształkach.

2013-08-27 08:17

Bardzo dobre są emolienty czyli preparaty nawilżające i natłuszczające skórę dziecka. My stosowaliśmy Oilatum soft do kąpieli. Są jeszcze Emolium, Oillan i pewnie wiele innych. Zaleciła nam ich stosowanie lekarka bo synek miał bardzo sucha, łuszczącą się miejscami skórę i faktycznie pomogło. Ja zanim kupiłam Oilatum smarowałam synka oliwką dla niemowląt, dodawałam też kilka kropli do kąpieli ale to nie przyniosło żadnych efektów. Co do emolientów to najlepiej poproś pediatrę o jakąś próbkę ( oj mają tych próbek tylko nie skorzy są do rozdawania ) i wtedy zobaczysz czy Ci odpowiada bo niektóre preparaty są drogie i szkoda by było wydać pieniądze niepotrzebnie.

2013-08-23 19:54

cutis help mimi polecam, najlepszy kosmetyk, jaki do tej pory stosowaliśmy :) szczególnie polecam dla maluszka z suchą skórą!

2013-08-23 19:31

ja mojego małego od urodzenia kąpałam w oilatum! super sprawa, potem już niczym nie nawilżałam! jak niemowle jest starsze to można oillan. polecam, u nas oba specyfiki się sprawdziły!

2013-08-23 19:12

bialutka popieram to co piszesz o zasypkach u dziewczynek sama mam córeczke i duzo osob mi mowilo zebym nie uzywala zasypek bo nie pomoga dziecku wiec pupcie smarowalismy bephantenem lub linomagiem

2013-08-23 14:10

Dodam jeszcze swoją opinię odnośnie stosowania zasypek u dziewczynek. Niech jakaś odważna mama posypie się zasypką (wiadomo gdzie) i pochodzi tak ok. godzinki. Wtedy sama zobaczy, a raczej poczuje czemu są niewskazane dla dziewczynek. Z resztą wygodniej jest nasmarować te okolice niż gmyrać i posypywać

2013-08-23 14:05

Można też nasmarować oliwą z oliwek, poczekać ok godzinki i zmyć. Do mycia drugiego synka używam nivei (płynu z oliwką), a po kąpieli smarujemy oliwką ,,Skarb matki". Jest fajna, szybko się wchłania i nie tłuści ubranek. Po takich zabiegach skórka przestała się łuszczyć już po 1,5 tygodnia. Ale najważniejsze to mycie i nawilżanie. Teraz bierzemy kąpiel, smarujemy oliwką, smarujemy pupkę i się ubieramy, a skórka Dominika jest idealna. A co do kosmetyków Linomag, to starszy synek ma kremik BOBO A+E. Filip jest strasznie delikatny i zawsze coś się dzieje: a to na buzi, a to na pupci... Więc po serii mycia szarym mydłem i smarowaniu Linusiem mamy cudną skórkę. Nawet trądzik zniknął.

2013-08-18 22:57

Ja linomagu nie uzywalam, jedynie slyszalam, ze dobry :) polecam jeszcze zakupić sobie bepanten maść (lub krem) to pomoże zonie po porodzie (będzie mogla smarować brodawki po karmieniu) i bardzo dobrze natluszcza pupcie noworodka, nie ma wtedy odparzen. Co do suchości skorki, mnie sucha skorka drugiego synka zaskoczyla bo pierwszy mial skore idealna :) wiem, ze emolium przy drugim synku zadzialalo rewelacyjnie juz po kilku dniach :) ja od alergologa uslyszalam, zeby oliwki do natluszczania nie używać bo wbrew pozorom oliwka zatyka pory, a mleczko nawilżające ladnie pielęgnuje. W wielu czasopismach tez o tym czytalam wiec cos w tym musi byc.