Noworodek i niemowlę (784 Wątki)

Kosmetyki dla noworodka - problem - sucha skóra

Data utworzenia : 2013-08-16 20:08 | Ostatni komentarz 2019-09-25 18:35

Mateusz-1991

20122 Odsłony
273 Komentarze

witam Mam pytanko. Jakie kosmetyki są dobre dla noworotka a tak mi dokładnie chodzi o balsamy oliwkę czy emusje do kąpieli proszę o podanie firmy bo malutka ma strasznie suchą skórę a już na świecie jest dwa tygodnie. Dziękuję z góry.

2019-09-25 18:35

Ja na razie kąpię głównie w płynie do kąpieli 2w1 z oillatum. Synek miał suchą skórę, dlatego go zakupiłam. Teraz już muszę się przestawić na zwykły płyn, aby nie przyzwyczaić skóry dziecka. Kiedyś wszystkie niemowlęta były praktycznie od razu kąpane w emolientach. Na szczęście już odchodzi się od takiego postępowania. 

2019-09-23 22:54

Agata ja też głównie dlatego zdecydowałam się na emolienty. Są wydajne a skóry dziecka po kąpieli nie trzeba dodatkowo nawilżać kremami czy balsamami. Dla synka miałam oilatum teraz córce kupiłam emolium ale za jakiś czas sprawdzę normalne płyny do kąpieli. 

2019-09-23 21:41

pati1990 pewnie, że stosowanie emolientów na co dzień jest niewskazane, jedynie jak występują problemy skórne. A położne często w szpitalach zalecają, by stosować je przy każdej kąpieli ( nawet jeśli maluszek nie ma problemów ze skórą). A później przy odstawieniu okazuje się, że jest problem, bo skóra dziecka przyzwyczaiła się do kosmetyków i bez nich sobie "nie radzi". 

2019-09-23 11:42

Stosunkowo tak wychodzi dużo no ale codziennie się nie kapie w krochmalu tylko jak są np jakieś zmiany na skórze czy odparzenia to cena ok jak dla mnie . Ja kąpie cały czas w płynie z hippa . 

Jeżeli chodzi o emolienty to czytałam że stosowanie jeżeli nie ma problemu dziecko że skóra też nie wskazane 

2019-09-20 14:18

Widziałam dzisiaj w hebe ten krochmal, chyba nie zdecyduję się na zakup. Cena jest wysoka a żeczywiście dwie miarki na kąpiel to kiepsko wolę emolienty które się wlewam do wanienki i są wydajne bo skóra jest natłuszcza i najczęściej nie są potrzebne już żadne kremy. 

2019-09-17 13:51

Piszesz dwie miarki - czyli sugeruje się tym że to sporo w odniesieniu do całości opakowania? Czyli na długo nie starczy , więc trochę drogi....Hmmm 

2019-09-17 12:05

Dziewczyny skład jest 100% naturalny dodaje zdjęcie dla wiarygodności . Ja użyłam go raz i żeby zobaczyć jak sie sprawuje póki nie mamy problemu to nie używam ale tani też nie jest bo około 30zl za 250g gdzie do jednej kąpieli trzeba dodać dwie miarki . 

2019-09-17 09:39

Może spróbuj HIPPa? Emulsja po kąpaniu ma konsystencję oliwki i bardzo nawilża. Kupisz w Rossmanie za kilka złotych, a efekt jest bardzo dobry :)