Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

przybieranie na wadze

Data utworzenia : 2013-07-17 22:34 | Ostatni komentarz 2015-02-23 14:27

konto usunięte

11694 Odsłony
95 Komentarze

Niepokoi mnie przyrost wagi mojego synka, w piatek będzie mial 6 tygodni, je tylko mleko z piersi, sypia ladnie i nie ma z tym problemu, ale wazy 3600g - wg mojej wagi bo na szczepieniu jeszcze nie byliśmy, idziemy dopiero 30 lipca... Pokarm mam, odciągam również laktatorem lovi prolactis, raz dziennie maly dostaje mleczko z butelki, jak wychodziliśmy ze szpitala synek wazyl 3030g, wiec przyrost ok.600g, dodam, ze lekarka i polozna jak na poczatq przychodzily to mowily, ze Gabriel jest drobny, ma drobne kosci, ale dlugo, na dlugosc mi urosl, widać to golym okiem i po ubrankach... Raczej nie glosuje, ale oczywiscie wg wszystkich statystyk powinien ważyć wiecej...

2015-02-23 00:56

Donnavito ja właśnie tak robię ze odciaganie w nocy i daje butelka w dzień. Masz rację mleko bardziej tłuste. Kruszynka bardzo ładnie mi przybiera i juz podwoiła swoją wagę urodzeniowa a ma 9 tygodni.

2015-02-23 00:13

Zwiększcie czestoć karmienia nocnego, wtedy mleko jest bardziej tłuste, kaloryczne, dzieci szybciej przybierają, można tez odciągac z nocy i dawac w dzien z butelki.

2014-04-14 17:31

moja mala jak wyszla ze szpitala wazyla 3270 a po dwoch tyg wazy 3500 tez karmie tylko z piersi i odciagam pokarm .

2014-04-11 20:45

Olga odbierzesz wyniki i przyczyna się ujawni. Ale z tego co widziałam Karolina czyni postępy, więc na pewno będzie dobrze :)

2014-04-11 14:11

Olga, bedzie wszystko dobrze, u nas sie wszystko wyprostowalo a wraz z anemia bylo zapalenie pluc, lezelismy 10 dni w szpitalu - masakra :/ a teraz maly ma 10 mcy i ponad 10 kg ;) nie wiem ile teraz przybiera, ale sie nie przejmuje bo widze, ze zdrowy :)

2014-04-11 14:05

Jak niektóre z Was wiedzą u nas właśnie ten problem wystąpił.Do tej pory Karolina przybierała średnio 250g na tydzień, a na ostatnim ważeniu okazało się że przybrała w dwa tygodnie tylko 190g. Dostaliśmy skierowanie na badania: morfologia, mocz posiew i ogólne. Jest podejrzenie w kierunku infekcji układu moczowego bo mała ma powiększone miedniczki nerkowe. Czekamy na wyniki.

2014-04-10 14:05

U nas jest a może nie ma tego problemu Jaś ma 8 miesięcy i przez 2,5 miesiąca przybrał tylko 400 gram a poprzednio przez 2 miesiące ponad 900 gram, pani doktor powiedziała że to dość mało ale kazała czekać i mamy zobaczyć się za 2 miesiące i wtedy zobaczymy co i jak. Ale myśle że właśnie teraz stał się on bardzo ruchliwy, zaczął raczkować i jest bardziej aktywny więc może to jest przyczyną .

2013-11-18 22:12

U nas był problem z przybieraniem na wadze mimo, że wyniki krwi nic nie wykazały, jednocześnie mieliśmy skierowanie na badanie moczu ponieważ niektóre problemy z układem moczowym mogą również być przyczyną braku przyrostu wagi. W naszych wynikach nic nie wyszło, a po jakimś czasie mały zaczął przybierać w granicach normy. Piszę, że w granicach bo cały czas lokowaliśmy się w dolnej granicy siatki. Wzrost niby ok ale waga piórkowa:) Teraz synek ma 23 miesiące i 13 kg więc jest w sumie ok.