Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

przybieranie na wadze

Data utworzenia : 2013-07-17 22:34 | Ostatni komentarz 2015-02-23 14:27

konto usunięte

11693 Odsłony
95 Komentarze

Niepokoi mnie przyrost wagi mojego synka, w piatek będzie mial 6 tygodni, je tylko mleko z piersi, sypia ladnie i nie ma z tym problemu, ale wazy 3600g - wg mojej wagi bo na szczepieniu jeszcze nie byliśmy, idziemy dopiero 30 lipca... Pokarm mam, odciągam również laktatorem lovi prolactis, raz dziennie maly dostaje mleczko z butelki, jak wychodziliśmy ze szpitala synek wazyl 3030g, wiec przyrost ok.600g, dodam, ze lekarka i polozna jak na poczatq przychodzily to mowily, ze Gabriel jest drobny, ma drobne kosci, ale dlugo, na dlugosc mi urosl, widać to golym okiem i po ubrankach... Raczej nie glosuje, ale oczywiscie wg wszystkich statystyk powinien ważyć wiecej...

2015-11-05 10:48

Dziękuje za porady, ale dodam, że Syn nie wyciąga wszystkiego nawet z obu piersi i po odstawieniu po pół godzinie szuka i się denerwuje. Gryzie rączki, jest głodny.

2015-11-05 08:47

Moja córka przez 1pierwsze 1,5 tygodnia przybrała 40 dag. Teraz skończyła 2 miesiące i waga 6280, waga urodzeniowa 4030, waga w dniu wypisu że szpitala 3790. Karmie tylko piersiami. Kolezanka urodziła też we wrześniu podobne rozmiary a jej dziecko przybiera wiele mniej. Każde dziecko jest inne, a najważniejsze jak przybiera na wadze.

2015-11-04 22:04

Witaj Kasiu, radze nie dokarmiać, pierwsze dziecko dokarmiałam i po miesiącu nie chciał piersi w ogóle ani mojego mleka, teraz przy drugim dziecku nie przejmowałam się tak waga córeczki, często ją dostawiałam i ma już ponad 5 mc i ładnie przybiera na wadze. życzę powodzenia i wytrwałości :-)

2015-11-04 21:03

Kasiu, ja na Twoim miejscu nie podawałabym mleka modyfikowanego. Istnieje ryzyko, że będziesz miała coraz mnie pokarmu. Im częściej przystawiasz dziecko, tym więcej będziesz miała mleczka. Ważne, że Synuś nie traci na wadze. Nie przejmuj się i karm :) Wszystko będzie dobrze :)

2015-11-04 20:48

Na Twoim miejscu nie podawałbym mm gdyż jest ryzyko że dziecko całkowicie odrzuci pierś. Dziecko przybrało na wadze a nie spadło i to się liczy, poza tym dzieci przybierają skokowo i w ciągu kolejnych 2 tyg synek może (ale nie musi) przybrać więcej. Jeżeli w siatkach centylowych jest ok i nie spada z wagi karm dalej piersią i nie daj sobie wmówić mm. Niestety znam osoby, które po "cudownych" radach położnych pożegnały się z kp.

2015-11-04 20:46

Witam, Mój Synuś ma 3 tygodnie urodził się 15 października 2 listopada była Pani położna go zważyć karmiłam samą piersią, po 2tygodniach przybrał 200g. Położna mówi że za mało i kazała dokarmiać sztucznym mlekiem. Piotruś jak się urodził ważył 4280kg w szpitalu w dniu wypisu ważył 3900kg a po 2 tygodniach 4100kg. czy to dobrze czy zdecydowanie za mało przybrał?

2015-02-23 14:27

to mały przyrost ale jesli maly jest spokojny i nie placze to znaczy, ze tyle mu wystarczy i sie najada...z czasem nadrobi :) ja tak jak Bata.Gorska karmilam glownie butelka bo pokarm odciagalam laktatorem (maly mial problem z zasysaniem piersi) i wowczas wiedzialam ile dziecko rzeczywiscie wypija..

2015-02-23 09:17

Faktycznie mało przybiera na wadze,a je normalnie jeszcze w nocy i pokarm z piersi.Ale nie martw się niektóre dzieci przybierają na wadze wolniej.Dobrze Ci powiedziała położna,bo to prawda że są takie dzieci co na początku zaczynają wolnej przybierać na wadze,nie przejmuj się za to nadrobi troszkę później.Najważniejsze że karmisz piersią i jeszcze budzi Ci się w nocy do jedzenia,bo podobno w nocy mleko jest bardziej pożywniejsze i tłuste niż w dzień.Tak mi przynajmniej położna powiedziała jak jej powiedziałam że synek dużo w nocy je.Nie martw się jakby było coś nie tak i rzeczywiście synek ważył za mało to napewno pediatra skieruje na badanie krwi,ale skoro nic nie mówi to wszystko jest w porządku.