Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Problemy skórne

Data utworzenia : 2018-07-15 18:42 | Ostatni komentarz 2019-06-19 19:31

Konto usunięte

1812 Odsłony
16 Komentarze

Witajcie Dziewczyny. Córeczka ma obecnie skonczony 2 miesiąc. Już w 4 tygodniu zycia pojawiły sie u niej problemy skorne. Cała buzia i szyja wysypane krostkami. Lekarz stwierdził potowki, zalecono kapiele, byl podany nawet antybiotyk w masci, zrezygnowałam jednak z tego i kapalismy ostatecznie coreczke tylko w krochmalu. Troszke pomogło, wyciszylo zmiany, ale krostki byly widoczne nadal, pojawily sie w dodatku nieliczne na noznkach i raczkach. Po kolejnej wizycie lekarz stwierdzil, ze widocznie nie sa to potowki, a reakcja alergiczna. Kazal mi odstawic nabiał, uwazaj na owoce, warzywa. Przestałam juz prawie w ogole jesc (na szczescie tylko na chwile). Zalecono tez serie kosmetykow Atoperal, po kilku kapielach zmiany zniknely, ale na skorze pozostaly jakby sucha skora, ktorra widoczna byla tylko kiedy dobrze sie spojrzalo pod swiatło. Na buzie samodzielnie uznalam ze zastosuje Lipobase Krem. Pomoglo bardzo. Wszystko zniknelo. Problem jednak pojawia sie po kapieli (nadal kapiemy w Atoperalu). Kiedy skora jest sucha, jest wyciszona i widac na niej jedynie te przesuszone miejsca, ale kiedy posmaruje Corke emulsją do ciała - rowniez z serii Atoperal - skora szaleje i przesuszone miejsca zamieniają sie w zaognione placki! Podejrzewam, ze Corke to piecze, bo przy smarowaniu płacz nieziemski. Po kilku chwilach, kiedy skora sie uspokoi, emulsja wchlonie, skora powraca do poprzedniej formy, czyli jest wyciszona, ale widac suche jakby popekane miejsca na skorze. W załaczeniu zdjecie. Ratujcie poradą, co to moze być? Czy pociecha ktorejs z Was miała podobnie? Czy macie jakies opinie na temat kosmetykow Atoperal?

2019-06-19 19:31

Czuli trzeba próbować tobco lekarz zalecił 

2019-06-19 17:52

aneczkaa006 u tak malutkich nie, szczególnie, że do drugiego roku życia często alergia pokarmowa mija, a już szczególnie na białko mleka krowiego. Natomiast jeśli po tym czasie dalej będą pojawiały się uporczywe krosty, testy jak najbardziej już można zrobić, by wykluczyć ewentualną alergię lub ją potwierdzić i wdrożyć odpowiednią dietę  lub/i leczenie.

2019-06-18 14:14

Nigdy nie wiadomo od czego się tan dzieje. Bo u takich małych dzieci testów się nie robi tylko metoda prób i błędów. Tak mi powiedzieli

2019-06-18 12:52

aneczkaa006 u mnie synek miał mocne krosty na buzi przez dokarmiane mm i niestety żadne maści i kremu mu nie pomagały, dopiero maść sterydowa, którą lekarz przepisał. Wiadomo, trzeba było cieniutko smarować, ale pomogła od razu.

2019-06-17 20:53

A może to jeszcze hormony krążą po ciele dziecka i temu tak się dzieje. U mnie miała też wysypana twarz też zmienili nawet na mleko modyfikowane bez laktozy. Odstawili od piersi. Bo podejrzewali alergie i co się okazało nie ma żadnej alergii tylko moje hormony jeszcze krążyły w jej ciele i temu taka miała twarz. 

2019-06-17 20:33

Dla nas latopik był zbawieniem na chrostki.

Przemywalismy w krochmalu i naparem z siemie lnianym ale nic nie pomagało tylko zasuszało te chrostki.

2019-06-17 13:02

Atoperal jest świetny! U mojej córeczki też bardzo pomógł na takie suche plamy. Tylko wiesz, żeby plamy zniknęły, to trzeba czasu. To nie jest tak, że już po pierwszym użyciu to się stanie. Owszem u nas już po pierwszym użyciu plamy były bardziej nawilżone, ale znikanie całkowite trochę jednak trwało.


 

2019-02-22 10:11

Kup atoperal, świetne kosmetyki do skóry atopowej, mojemu synkowi bardzo pomogło. Emulsję używam codziennie, skóra jest ładna, nawilżona, zero zaczerwienień itp.