Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

przybieranie na wadze

Data utworzenia : 2013-07-17 22:34 | Ostatni komentarz 2015-02-23 14:27

konto usunięte

11696 Odsłony
95 Komentarze

Niepokoi mnie przyrost wagi mojego synka, w piatek będzie mial 6 tygodni, je tylko mleko z piersi, sypia ladnie i nie ma z tym problemu, ale wazy 3600g - wg mojej wagi bo na szczepieniu jeszcze nie byliśmy, idziemy dopiero 30 lipca... Pokarm mam, odciągam również laktatorem lovi prolactis, raz dziennie maly dostaje mleczko z butelki, jak wychodziliśmy ze szpitala synek wazyl 3030g, wiec przyrost ok.600g, dodam, ze lekarka i polozna jak na poczatq przychodzily to mowily, ze Gabriel jest drobny, ma drobne kosci, ale dlugo, na dlugosc mi urosl, widać to golym okiem i po ubrankach... Raczej nie glosuje, ale oczywiscie wg wszystkich statystyk powinien ważyć wiecej...

2013-07-18 22:07

Dzieki Monia, pomoglas mi bardzo, tzn.uspokoilas mnie, nie mam za bardzo opcji pójścia do poradni laktacyjnej, ale jutro przychodzi polozna, w nocy maly spi pozniej ze mna, zeby mogla dać mu piers szybko i przy okazji samej sobie przyznać :) wiesz, staram sie, zeby oproznial dobrze piersi, jeżeli zje za Malo to przy stawiam do tej samej, ale skoro mowisz, ze chce mu sie pic to moze rzeczywiście troche wody musze mu podać, teraz przed spaniem poza piersia to zjadl jeszcze 60ml mleka odciagnietego, tyle, ze chyba zle mu sie je z butelek, bo ciezko mu sie odbija i czasem uleje :/ no, ale wazne, ze sie najadl... Ja zanim chodze spac to zawsze odciągam mleko metoda 7/5/3, wiec chyba jak pozniej je to jest treściwe... No i dużo nie odciągam za jednym zamachem bo ok.50/60ml, ale wystarcza i dosyc mocno pobudza... Co do języczka, to rzeczywiście rodzice moga namieszać, bo mi sie wydawalo, ze ma przyrosniety, ale po tym jak sie nasluchalam od rodzicow :/ poza tym wszyscy woleliby zebym karmila butelka bo dla nich by to bylo wygodniejsze - teksty typu "moze go dokarmij, skoro tyle wisi to sie nie najada" itd. Dobijające...

2013-07-18 17:39

Karolina pytam o to karmienie nocne, bo wtedy pokarm jest najbardziej tresciwy, i jesli Mały mało by jadł w nocy to te przyrosty byłyby mniejsze. czytałam twój wątek w karmieniu piersią i nie miałam czasu by Ci odpisać więc do niego nawiąże :) Wg mnie takie karmienie o którym pisałaś, że mało je w dzień i szybko przysypia jest spowodowane tym, że Twojemu synkowi chce się poprostu pić a że jest gorąco będzie popijał sobie króciutko i przysypiał bo takie maluszki przesypiają z 4/5 doby. Pokarm tej pierwszej fazy nie jest kaloryczny tak jak tej drugiej wiec stąd mniejsze przyrosty. Co możesz robic? Jak karmisz króciutko i znów chce cycka to przystawiaj do tego samego, tak byś miała opróżnioną całą pierś. Przystawiaj Małego co 2,5h nawet na śpiocha, w nocy to samo. Jak zaśnie przy cycusiu to rozbudzaj od razu tak by aktywnie ssał. Przewiń go, przetrzyj wilgotna chusteczką czy łaskotaj I wiesz co tak sobie mysle o tym przyrosnietym jezyku. Chyba Ci chodzi o za krótkie więzadło podjęzykowe, co nie? Wydaje mi się, że gdyby Maly miał to, to nie byłby w stanie ssac piersi (patrze na to jak je moja córka i ona wsuwa język pod brodawkę i formuje takie rulonik), albo by zle chwytał a Ty byś miała mega poranione brodawki. jak na mój gust nie jest to związane z zasypianiem. Gdyby był głodny to by nie zasnął, a by się tylko wkurzał. Moja teściowa też miała wiele teorii, nie do konca trzeba tego słuchac :) Czy masz możliwość poscia do poradni laktacyjnej? Tam Pani zbada odruch ssania małego, poprzez włożenie mu paluszka do buzi. I pokarze Ci jak skutecznie rozbudzic Małego do ssania. I pewnie tez przeanalizuje przyrosty wagowe Malucha

2013-07-18 17:26

Moja Amelka też na początku mało przybierała i musiałam ja raz dziennie podawać 60ml mleka sztucznego. Jedyne co ci moge doradzić to nie czekaj do szczepienia tylko umów się z swoim lekarzem pediatra i on Ci powie co i jak. Ja tylko dodam że najlepiej nie podawaj mleka bebiko bo jest słodkie i maluszek moze później nie chcieć piersi. Tak jak napisałam wcześniej zapisz się na wizytę bo z tego co pamiętam to po 6 tygodniach powinien ważyć więcej o około 1 kilogram licząc od najniższej masy, bedziesz miala ja w książeczce.

2013-07-18 15:44

No to zamieszczę go wieczorem jak będzie troche wiecej czasu, ale powiem wam dziewczyny,ze on nie wygląda na wychudzonego, nie jest odwodniony również, a urosl - nawet po ubrankach widze i jest dlugo... Moze moja waga zle wskazuje albo cos :/ jutro polozna ma przyjsc do mnie i zobaczymy co powie... Dzisiaj nawet probowalam dać mu mm, ale sie krzywil, wypluwal, w koncu zjadl 80, ale pozniej sporo zwrocil - mimo, ze byl wzięty do odbicia, nie smakuje mu i juz :/ moje mleko z butelki wypija wszystko co mu dam i smakuje mu, widać wtedy ze sie najada...

2013-07-18 12:06

Karolina może napisz ten wątek w dziale karmienie piersią,wtedy ekspert może Ci pomoże. bo faktycznie malo na wadze przybiera

2013-07-18 11:47

No normalnie w nocy je, budzi sie po kilka razy, pierwszy raz po 3-4 godzinach a juz następny po dwie godziny i jest karmiony ok.pol godziny poki nie usnie, ma chyba przyrosniety języczek i moze źle ciagnie :( nie wiem co robic...

2013-07-18 11:44

karolina, przyrost rzeczywiscie troche mały. jak z karmieniem w nocy?