Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Problemy z brzuszkiem

Data utworzenia : 2013-07-05 14:09 | Ostatni komentarz 2015-02-10 21:02

sesylka90

51316 Odsłony
88 Komentarze

Proszę doradźcie... Mój 3tyg. synek ma problemy z brzuszkiem, nie może zrobić kupki. Strasznie stęka, puszcza gazy. Jestem przygotowana, że jak otworze pieluszkę to będzie cała, a tam tylko troszeczkę kupki. Jak mu można pomóc?? Daje mu kropelki bobotic i nie jem jakiś podejrzanych produktów. Nie wiem co może mu dolegać.

2013-07-20 23:36

Po co męczyć 3 tyg dziecko i kuc skoro badania alergiczna u dzieci poniżej 2 roku życia nie są miarodajne??? Każdy ogarniety alerglog Wam to powie. Moj syn ma alergie na białko mleka krótkiego i laktoze co przejawialo się już od pierwszej doby wysypka i problemem z brzuszkie a badania krwi wyszły ok. Dopiero w 6 miesiącu próba z nutramigenem przyniosła sukces w kilka dni zniknęły krostki i problemy z brzuszkiem natychmiast odstawilismy od piersi.

2013-07-20 20:45

U nas było podobnie ze wzdęciami... Staraliśmy się, żeby maluszkowi się odbiło, masowaliśmy brzuszek, kładliśmy na brzuszku, co często nie wystarczało - co do wzdęć myślę, że w dużej mierze trzeba zaakceptować fakt niedojrzałości układu pokarmowego - my przytulaliśmy małego, a i często "stękaliśmy" razem z nim, wtedy to trochę odwracało jego uwagę. Co do kupek, to spotkałam się z opinią, że bobas może od razu spalać cały pokarm, który spożył i nie robić kupek - może należy uzupełnić karmienie mlekiem dodatkowym? Czasami niemowlęta nie robią kupki przez jakiś czas, ale nasza pediatra powiedziała, że jeżeli dziecko wygląda na zadowolone, jego brzuszek jest miękki i puszcza bąki, to znaczy, że jest ok. Gdyby nie pojawiały się gazy, to jest to sygnał niepokojący.

2013-07-10 23:02

zdaje się, że mamy synków w tym samym wieku, mój w piątek będzie miał 5 tygodni :) no i mój zaczął plakac przy bączkach, poza tym jak je z piersi to się w pewnym momencie zaczyna trzepac przy piersi, jesc mu sie chce a sie trzepie, wtedy biore go do odbicia, zaczelam podawac mu esputicon ;) kupki robil raz dziennie lub dwa, a dzis kupka byla ze cztery razy :) az takich duzych problemow nie ma...a esputicon podaje mu na smoczka :) moze sprobuj tak, a jablka jadam pieczone, zasmakowaly mi :) a za surowymi nie przepadam :) no i nie eliminuj od razu calego nabialu z diety, ja bym zaczela od diety delikatnej od nowa, typu obiad na parze, wedlina drobiowa, jablka pieczone, biszkopty, woda mineralna, herbatki owocowe itd. :) pozdrawiam

2013-07-08 08:07

Jak dziecko jest takie malutkie to niestety problemy z brzuszkiem się zdarzają, my dawaliśmy naszemu malcowi Espumisan 4 razy dziennie tak jak było napisane, a potem przeszliśmy na infacol bo łatwiejsze dozowanie w zakraplaczu naciąga się i już:) Pomagał małemu też masaż po kąpieli 3 serie przyginanie nóżek do brzuszka i puszczanie gładzenie ręka jedna i druga , masowanie zgodnie z ruchem wskazówek zegara itd, pomaga układanie na brzuszku ale nasz malec wydzierał się strasznie i ciężko go było uspokoić, potem się już do leżenia przyzwyczaił, u nas po skończeniu 3 mca problemy minęły, na zatwardzenia można też podać czopek glicerynowy i najważniejsza jest obserwacja co dziecko uczula i wyeliminować z diety.

2013-07-06 19:11

Z herbatką koperkową proszę uważać ponieważ na część dzieci działa wzdymająco. Jeśli chodzi o alergię to można ograniczyć nabiał, jednak ja nie jestem za całkowitym wykluczeniem jeżeli u dziecka występują tylko zaparcia. Ponieważ dziecko nie musi mieć skazy białkowej (Może Pani wykluczyć białko całkowicie i po kilku dniach zaobserwować czy jest poprawa jeżeli nie tzn. że to nie skaza białkowa). Drażnienie odbytu za pomocą termometru lub czopka stosować tylko w ostateczności (jeżeli 3 dni dziecko nie robi kupki lub się strasznie męczy), ponieważ synek szybko przyzwyczai się do takiej formy wywoływania stolca i sam nie zrobi. Proszę podawać dużą ilość płynów i jeść produkty bogate w błonnik.

2013-07-06 16:07

Wazne jest to czym karmione jest dziecko, jezeli twoim mlekiem zmień wtedy diete najwidoczniej cos szkodzi dziecku , jezeli jest to mleko modyfikowane spruboj podawac maluchowi cos do picia , przegotowana wode badz herbatke koperkowa bo modyfikowane jest ciezko strawne stad problemy mog byc z kupka. masaz brzyszka kolistymi ruchami tez jest bardzo pomocny :)

2013-07-05 20:19

Hej, miałam identyczny problem ze swoją córką i też zaczął się dosyć wcześnie. Potem wszystko narosło do tego stopnia, że robiła kupkę raz na półtora tygodnia. Zatwardzenia mogą być objawem alergii pokarmowej. Proponuję odstawić ze swojej diety produkty mleczne i oczywiście wybrać się do lekarza. U nas problem sam ustąpił jak córka skończyła 4 miesiące ale za to zaczęły się kolki. Po odstawieniu mleka kolki znikły i kupy idą jak należy. Nam żaden lekarz nie pomógł, bo nie trafiłam na dobrego. Niestety zmuszona byłam używać termometru wysmarowanego w oliwce ale to już ostateczność, kupa szła i córka była szczęśliwa ale jest ryzyko, że podrażni się odbyt i znów dziecko nie będzie się załatwiało. Można zrobić test z krwi na alergię na białko mleka krowiego. Do picia dawałam koperek. Masowałam, często kładłam na brzuszku, nosiłam w pozycji brzuszkiem do dołu. Z diety wykluczyłam ryż i jadłam dużo jabłek i innych produktów zawierających błonnik. To też są rozwiązania ale u nas nie działały. Może u was się sprawdzą. Powodzenia:)

2013-07-05 20:13

Polecam częste układanie na brzuszku. Można wtedy masować okrężnymi ruchami pupkę oraz plecki. Polecam również masowanie brzucha ruchami okrężnymi według wskazówek zegara leciutko uciskając po lewej stronie. Przy masażu można dziecku przygiąć nóżki do brzucha. Dzieci przez pierwszy miesiąc życia mogą mieć problemy brzuszne ze względu na niedojrzałość układu pokarmowego. Ja swojemu synkowi podawałam espumisan, który rzeczywiście pomagał mu przy wzdęciach oprócz tego masowałam brzuszek. Można spróbować dziecku podawać probiotyki np. Dicoflor 30, który działa osłonowo na układ pokarmowy. Można dziecku podać do picia niewielką ilość rumianku lub letnią przegotowana wodę. Polecam również ciepłe kąpiele, które rozluźniają. A ze swojej diety wyeliminować produkty wzdymające jak fasola, kapusta, młode ziemniaki, napoje gazowane. Ograniczyć proszę biały ryż ponieważ zapycha i dla dziecka może być ciężkostrawny. A jaką kupkę dziecko robi? Czy oprócz problemów z kupką zauważyła Pani jakieś niepokojące objawy? Jak często synek robi kupkę?