Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Badanie moczu

Data utworzenia : 2017-12-29 12:14 | Ostatni komentarz 2024-01-28 16:36

martyna10033

2115 Odsłony
50 Komentarze

Witam. Mam tylko szybkie pytanie odnośnie badania moczu u pół rocznego dziecka. Czy mogę pobrać mocz dzisiaj a do labolatorium zanieść go jutro? Czy musi byc na swiezo? Jutro mam czas tylko do 11 a wiadomo jak to jest u takiego.malucha, uda się złapać siuśki albo i nie :p czeka mnie walka i wolalabym miec to dzisiaj za sobą a jutto tylko zawieźć. Czy jest taka możliwość?

2024-01-28 16:36

No właśnie.. wg NFZ te terminy są dłuższe a ja prywatnie zawsze co rok robię. Tak samo wynik. Prywatnie to przychodzi taki profesjonalny z laboratorium, z dokładnym opisem a na NFZ to bardziej list ;) że nie stwierdzają komórek nowotworowych - inaczej to ujęli i życzą mi zdrowia :D 

2024-01-28 14:58

Aa bo dla mnie ginekolog powiedziała, nze nie zleci mi cytologi kiedy zaszłam w ciążę bo robiłam rok wcześniej i kolejna powinnam wykonać za rok.. Za to drugi ginekolog zlecił mi od razu cytologie jak i serie innych badań.

 

2024-01-24 20:23

Ja też powinnam teraz jakoś iść, zawsze robiłam w urodziny, ale miałam taki sajgon że nie miałam tego w głowie nawet. ;/

2024-01-22 20:02

justys ja przed ciążą nie, ale ja ją robie co roku , więc mam to pod kontrolą i robię w tedy kiedy trzeba. Teraz miałam zrobioną przed ciążą bo jakby wypadało im z funduszu, ale prywatnie też miałam robiona 3 miesiace wcześniej. Jak im system na NFZ wybija, że mają robić na NFZ to robią i ich nie obchodzi, zę mam świeży wynik przy sobie co jest dla mnie dziwne. Ja po prostu od lat robiłam prywatnie bo na NFZ nie przysługuje co rok 

2024-01-22 16:10

 ja to co roku robie cytologie;) w miesiacu urodzin przy pierwszej ciazy już nie pamietam jak to było ale w drugiej to robiłam w ciązy bo w sumie obie ciąze jak sie dowiedziałam to sie zaczynał miesiac urodzinowy;D

2024-01-22 15:36

ja zanim planowałam dziecko to szłam do lekarza zapytać czy wszystko ok i była robiona cytologia 

2024-01-21 11:58

Cytologie miałyście wykonywana przed kazda ciaza ?

2024-01-20 20:46

Robie na bieżąco badania. Nigdy nie zapominam też o cytologii. 

Męża niestety nawet na badania krwi nie umiem zaciągnąć. 

Moje córki też się panicznie boją.