Rozwój i wychowanie (608 Wątki)

Wakacje z maluchem

Data utworzenia : 2013-06-06 09:27 | Ostatni komentarz 2019-03-22 13:54

Redakcja LOVI

10427 Odsłony
70 Komentarze

Niektórzy rodzice nigdy nie zdecydowaliby się na wyjazd wakacyjny z małym dzieckiem. Dla innych – to pestka. Radzimy, o co zadbać, by podróżowanie z maluchem niczym Was nie zaskoczyło i stało się źródłem prawdziwej przyjemności. ----- M.Wierzchowska: Wakacje z brzdącem Hej Mamusie! Piszę do Was z naszego pierwszego wyjazdu wakacyjnego. Nasz wybór padł na Ustroń ze względu na wspaniałe powietrze i wiele fajnych tras spacerowych dla wózkowiczôw i nosidełkowiczów. Na marginesie - wôzek po 4 dniach padł i musieliśmy jechać do Cieszyna po nowy. Wahaliśmy się długo jaki środek transportu zabrać dla malucha, okazało się, że jedno i drugie bardzo się przydaje. Przyznaję, że Malutek sporo nam marudzi ale i tak jest super! Spacery to podstawa, byliśmy także w Leśnym parku niespodzianek gdzie wolno brykaja kozy i sarenki :-) Widoki cudne rozpościeraja się za oknem! Dziewczyny polecam Wam Ustroń na wakacje z maluchem i większym dzieckiem. Czeka tu wiele atrakcji- place zabaw, wypożyczalnie rowerów, koncerty na rynku np. Arka Noego. Zapomniałam dodać, że można skorzystać z dobroczynnych zabiegów uzdrowiskowych. My dziš zabieramy Malucha do groty solnej, marzył mi się basen solankowy ale w tym roku się nie odwarzę.Maluchy oczywiście wchodzą za darmo! Piszcie proszę gdzie i jak spędzacie wakacje, może ktoś skorzysta w przyszłym roku :-)

2019-03-22 13:54

Ja z mężem sami sobie wybieralismy miejsca gdzie chcemy jechać. Teraz wybieramy sobie miejsce na turnus gdzie córka ma mieć.

2019-03-21 20:31

A jak wybieracie miejsca w które jechać z dziećmi? My zwykle po prostu po znajomości pytaliśmy itd. A ostatnio na weekend zamówiliśmy miejsce przez tą stronę - https://gufik.pl/ i w sumie super sprawa, bo pewność mam że placówki są przystosowane pod rodziny z dziećmi i nie będzie się im nudzić :)

2018-10-18 00:07

To już jest przesada jak dla mnie.

2018-10-17 21:59

Zgadzam się z Tobą Aneta. Ostatnio jest taka akcja wśród ludzi mediów. Niektóre koleżanki w większości robią zdjęcia nie pokazując buzi dziecka - np. fotografują jak stoją tyłem do obiektywu i idą na spacerze, albo nad wodą gdzie widać tylko stópkę zza pleców mamy, która trzyma malucha na rękach. Moja koleżanka prowadzi fotorelację z każdego dnia od czasu narodzin synka. Kompletnie nie rozumiem jej działania. Uwiecznia codziennie swojego malucha. Może dla rodziców to super sprawa, ponieważ mogą zobaczyć jak się dziecko zmieniło w przeciągu 140 dni, jednak nie jest to bezpieczne dla dziecka. Począwszy od kąpieli, poprzez ulewanie, aż po sen.

2018-10-17 16:13

Ja nie jestem za tym by wstawiać zdjęcia dzieci do Internetu ze wzgledu na ich bezpieczeństwo. Kto chcę niech sobie wstawia. Ale dla mnie takie rzeczy nie wchodzą w grę.

2018-10-17 14:40

W tym roku widziałam istną falę rodziców z malutkimi dziećmi nad polskim morzem :) Nawet nie spodziewałam się takiego zachwytu w oczach dzieci w wieku 1.5 roku, które chciały być w wodzie niezależnie od jej temperatury. Często przy parawanach stały małe baseniki z wodą, która błyskawicznie nagrzewała się do słoneczka, masa koparek, wiaderek, sitek i innych akcesoriów. Kuzynka jako młoda mama zdała mi fotorelację z pierwszych wakacji 2-letniego synka nad morzem. Z pewnością zabiorę moją pociechę na takie wakacje za jakiś czas. Z własnych obserwacji mogę powiedzieć, że Malta jest ciekawym kierunkiem dla rodziców z dziećmi, którzy preferują wyjazdy zagraniczne. Moja koleżanka była z kilkumiesięcznym synkiem na Maderze - była zachwycona. W sieci mamy prowadzą blogi podróżnicze i pokazują zdjęcia rodzinne z różnych stron świata. Jest to troszkę przerażające ze względu na odległość, choroby panujące w danych strefach, owady i inne stworzenia. Jednak pomimo wszystko mają odwagę by zabrać maluszka do dżungli. Jest to nieco kontrowersyjne jak dla mnie, ale podziwiam odwagę. Sama nie narażałabym swojego dziecka na niebezpieczeństwa związane z tropikami itp. :)

2018-10-01 15:03

Moim zdaniem każdy znajdzie coś dla siebie i da radę nawet z dzieckiem. Ja sobie nie wyobrażam jechać na wakacje bez dziecka.

2018-10-01 14:39

Może to Was natchnie - https://www.punt.pl/zeglowanie-z-dziecmi/ bardzo fajna opcja, oczywiście dająca sporo swobody, a i dzieciaki lubią takie klimaty, oczywiście z maluszkiem może to być problem, ale mamy znajomych, którzy żeglują i sobie bardzo chwalą. Więc na pewno sie da, ale czy każdy da radę.