Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Czy to skok rozwojowy

Data utworzenia : 2017-01-31 13:58 | Ostatni komentarz 2021-08-25 18:43

Katarzyna907

8788 Odsłony
38 Komentarze

Witam, Drogie mamy od 4 dni moj 5 tygodniowy synek jest strasznie marudny ciagle placze.. w dzien spi po 30min i sie wybudza.. w nocy spi normalnie.. z poczatku myslalam ze to kolka bo ciagle sie prezył i krzyczał i podaje delicol. Ale marudzenie jest od samego rana na rekach, na lozku, wozku na macie. Najgorsze jest to ze odmawia cyca po 5min ssania jest histeryczny placz, mój pokarm z butli wciaga normalnie i jest spokojny.. Nie jest on noworodkiem który spi spokojnie od urodzenia bo przez sen ciagle sie wiercil prezyl i wydawal z siebie rozne dziwne dzwieki. Pediatra stwierdzila ze to "gadanie" przez sen jest spowodowane sapka, wiotkoscią krtani na dobre od urodzenia przesypia tylko 14h. Cy to skok rozwojowy?

2021-08-25 18:43

Dzień dobry.

Może maluch cierpi na dyskomfort po jedzeniu albo jest głodny a dyskomfort utrudnia najedzenie się. Należy wykluczyć zakażenie dróg moczowych-badanie ogólne moczu. 

Ssanie przez smoczek jest łatwiejsze więc, może, złości się, że z piersi trzeba mocniej ssać. 

Na końcu, moze to być skok rozwojowy i należy poczekać.

Pozdrawiam

2017-03-16 11:34

Laurcia hahah no to niezle :D Wiec zycze zeby w koncu przeszedl D:

2017-03-15 19:52

Natka moja córka od urodzenia ma skok rozwojowy haha :D

2017-03-15 17:16

MOj maluch teraz na bank przechodzi skok rozwojowy...mrydny jest jak nigdy.. w ogole w dzien nie spi co tez sie nie zdarzalo :) czekam tylko na koniec tego okresu :D

2017-03-15 14:24

Ja również co do tych "skoków rozwojowych" podchodze z pewną rezerwą.... Chociaż w wielu miejscach specjaliści rozpisują się obszernie na ten temat. Jak powszechnie wiadomo... " Skok rozwojowy u niemowlęcia poprzedzony jest bezpośrednio okresem, kiedy dziecko jest marudne, płaczliwe i ma problemy ze spaniem, gorzej je, jest bardziej krzykliwe lub przeciwnie jest cichsze niż przedtem; chce być jak najbliżej mamy, bo w jej ramionach czuje się bezpiecznie." Czyli generalnie ten opis pasuje wręcz idealnie do Waszego przypadku .... dlatego też zmieniam zdanie! Tak, to może być ten "cudowny" skok rozwojowy - tym bardziej, że wyczytałam, iż pierwszy może pojawić sę właśnie około 5 tygodnia życia! Myślę, że po prostu musisz to przeczekać .... nie ma idealnej rady czy też "recepty" jak sobie z tym poradzić. Jak się dłużej nad tym zastanowię ... to z moim starszakiem też mieliśmy takie "gorsze" chwile. A właśnie a propos "gorszych chwil"! Nie zapominajmy, że dziecko tak jak i my ma prawo do "gorszego dnia". Niekiedy sami się budzimy już w złym humorze ... albo chodzimy "nadąsani" przez kilka dni ... pamiętajmy że może mieć na to wpływ albo pogoda, np jakieś przesilenie ... albo po prostu zanosi się na jakieś choróbsko .... P.S. I jak tam? Faktycznie był to ten "skok" czy jakaś inna przyczyna...? :)

2017-03-15 14:16

czesc

2017-03-14 17:45

Może to dyschezja? Masaże brzuszka koniecznie tylko u takiego maluszka to bym uważała bardzo na bioderka żeby nie zrobić większej krzywdy. Dużo pomoże doradca laktacyjny... Butelka to nie jest najlepszy wybór w takiej sytuacji może tylko utrudnić kp.... My mieliśmy to samo, potrzeba spokoju i pomocy rodziny.... U nas mąż głównie masowal, w końcu znalazł sposób który najbardziej odpowiadal synkowi i dawał ulgę. Głowa do góry :)

2017-02-24 14:01

Witam, Myślę, że warto poradzić się doradcy laktacyjnego. Na naszym forum mamy specjalistę. Ale może też warto aby taka osoba odwiedziła zobaczyła synka osobiście. Poradnie laktacyjne działają przy szpitalach. Pozdrawiam serdecznie Marta Cholewińska-Dacka