Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Trzylatek a okulary

Data utworzenia : 2016-10-27 17:34 | Ostatni komentarz 2024-04-07 13:03

Iwona.Bednarek

3268 Odsłony
68 Komentarze

Mamusie . Kubuś w styczniu skończy trzy latka. Na dzień dzisiejszy ucieka mu jedno oczko. Ma lekkiego zeza. 17 listopada idziemy do okulisty po dobiur szkielet bo będzie nosił okulary. Pytanie do was mamusie. Jak przekonać takie małe dziecko do noszenia okularów. ( ja też noszę), wiem że okulary mogą pomóc i zez może się cofnąć. Dlatego zastanawiam się jak taki wulkan energii przekonać do noszenia okularów. Ja mam dużą wade wzroku przez nadciśnienie ale okulary noszę dopiero od 10 roku życia.... Próbuję z młodym ćwiczyć żeby to słabsze oczko zaczęło pracować ale niestety moje dziecko nie chce współpracować :(

2016-11-02 19:29

A może być i tak, że dziecko przyjmie okulary bez problemu. Tak u mnie i siostry było. Około 2 lat miałyśmy i bez problemu. Mama mówiła, ze może dlatego, że wtedy zaczęłyśmy widzieć ;)

2016-11-01 19:40

Moja siostra musiała swojej córce takie okulary nałożyć, mówiła że początki były ciężkie bo je ściągała ale dziewczynka po pewnym czasie już się przyzwyczaiła a miała nie całe dwa latka:)

2016-10-27 19:54

Witam, Rozumiem, że brak współpracy dotyczy zapewne niechęci do tego, że okulary są na głowie i często są zdejmowane? Jeśli o to chodzi można robić różne ćwiczenia, aby przyzwyczaić trochę to tego synka. Np. robić codziennie masaże głowy - można to robić rękoma np. opukując głowę opuszkami palców, masując głowę typu czochranie a później zakładając coś na głowę np. opaskę na głowę. Można się umówić z synkiem na czas w którym ma mieć ją na głowie - początkowo bardzo krótko np. 30-60 sekund, albo jeszcze krócej jeśli dziecko ma duży problem. Można przy tym skorzystać z brzęczyków typu kuchenny (one co prawda nie mają podziału na mniej niż minutę, ale może uda się znaleźć jakąś aplikację - brzęczyk na telefon w internecie) lub umówić się, że mama powie że już. Stopniowo należy wydłużać ten czas. Za wytrzymanie określonego czasu wielkie brawa i może być jakaś drobna nagroda. Gdy dziecko już jest w stanie coraz więcej czasu wytrzymać z opaską na głowie to można oprócz pochwały nagrodę przyznawać losowo. Jeśli trudność dotyczy sposobów ćwiczenia z dzieckiem oczka to można pójść na konsultacje do specjalisty ortoptyka czy terapeuty widzenia. Może podpowie jakieś ciekawe dla dziecka ćwiczenia, dzięki którym jednocześnie dziecko będzie mogło ćwiczyć oczko i dobrze się bawić. Pozdrawiam serdecznie, Marta Cholewińska-Dacka