Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Dzieci praworęczne, leworęczne

Data utworzenia : 2013-04-27 12:44 | Ostatni komentarz 2015-02-07 10:01

Iwona

11204 Odsłony
57 Komentarze

Kiedy będzie wiadomo jaką stronę maluch bardziej preferuje? Wasze maluchy są prawo czy leworęczne?

2015-02-07 10:01

Hehe no to tylko roczek nas rozni ale nawet nie caly bo ja jestem grudniowa wiec mam caly rok w plecy a Ty o ile dobrze pamietam marcowa wiec to jest raptem 3 miesiące roznicy :) No nie idzie zapomnieć :D

2015-02-07 09:23

hahaha;) Ja Ci już powiedziałam, że wiele nas łączy:D Z tym że ja mam rocznik 90 :) No to jak zapomnisz o urodzinach to nie ma mowy byś się wymigała i wytłumaczyła ! ;) Czarno na biało 9 9 , 7 7 :))

2015-02-07 08:45

Asiu '69??? serio ??? :D No to mamy Mamy w jednym wieku :D Moja także '69 :D Choc powiem Ci ze moja nie dziwuje :D Jest otwarta na nowości :D U nas jest tak smiesznie Bo mama jest '69 a ja '89 tata 67 a brat 97 :D Latwo zapamietac ile kto ma lat bez długiego zastanawiania się :D

2015-02-07 08:35

AnnaMa- Świetne spostrzeżenie z nauką dziecka :) Cenna informacja:)) niunia - no możliwe :P Ja lubię o tym trąbić.. Bo moja mama wywaliła na mnie oczy , co ja mówię no ale 69 rocznik, to wiesz :D:D ::)))) Nie oszukujmy się Ale moja mamcia woli robić wszystko tak jak było i tak niech będzie:) A ja lubię cisnąc się do przodu :))

2015-02-06 22:51

Boze Asiu ale dedukcja :D Dziwny temat i taki nierealny no ale faktycznie gdzies tam jakies geny zawsze sa :) Ale czy to naprawdę moglo być możliwe ? :) Wiem na pewno ze jeśli moje dziecko będzie lewo reczne to nie będę na sile zmieniac tego żeby było praworęczne. Leworecznosc to nie inność po za tym mój maz jest lewo reczny i nie ma z tym zadnego problemu :D Nawet nie zwracam na to uwagi :D

2015-02-06 22:23

U moje dziewczyny są praworęczne i dość szybko miały to ustalone. Ale za to ja jestem oburęczna - potrafię pisać i wykonywać wiele czynności obiema rękoma. Fakt prawa jest sprawniejsza, bo mimo wszystko częściej ją wykorzystuję. Podobnie ma moja mama i jej siostra. Ale przez to mamy duży problem z określeniem kierunków prawo-lewo . Ucząc różnych rzeczy - nie siadajmy na przeciwko dziecka, tylko z boku. To, że małe dziecko bierze kredkę do lewej rączki nie musi wynikać z leworęczności, lecz z naśladowania i robienia odbicia lustrzanego mamy ;)

2015-02-06 22:12

Nie Beata o tym mówimy :D Załóżmy, że Babcia moja zaszła w ciążę z ciemnoskórym :P No i teraz mama moja się urodziła już z genami i mamy i ojca zgadza się?:P Mogła się urodzić ciemna, a urodziła biała. Ale geny nadal ma po ojcu mulacie :P Które mogłam i ja odziedziczyć :)

2015-02-06 22:03

Dziewczyny geny odpowiedziale za kolor skóry nie mogą być "ukryte". Czyli w kolejnym pokoleniu nie może się urodzic dziecko ciemne, jeśli rodzice są biali. Natomiast dziecko może urodzić się bardziej białe jeśli , np. mama jest biała a tata ciemny i na odwrót.