Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

zmiana imienia

Data utworzenia : 2016-06-22 13:01 | Ostatni komentarz 2016-06-30 22:53

m.rydz

3761 Odsłony
18 Komentarze

Mam pytanie jak dziecko ma 5 miesięcy czy można mu zmienić imie, czy nie odbje się na psychice dziecka, chce zmienić imie bo mi się zle kojarzy i ja mam z tym imieniem problem -zrozpaczona matka

2016-06-30 22:53

Witam, Dziecko uczy się reagowania na swoje imię i zwykle około 12 miesiąca (+/-) życia reaguje na nie w sposób świadomy. Chwilowa zmiana może wprowadzić w tej nauce lekkie i bardzo chwilowe zawirowania. Nie wydaje mi się aby w tym wieku miała jakiś wpływ. Bardziej zastanawiam się nad tym co napisałaś m.rydz - sama przyznałaś, że często zmieniasz zdanie i że sama już tym jesteś zmęczona. Można warto się nad tym głębiej zastanowić? Jak często się tak dzieje, jakich sytuacji dotyczy, w jakich sytuacjach tak się dzieje? Jeśli coś związanego z samym sobą zaczyna męczyć może warto to przegadać z jakiś specjalistą aby uporządkować sobie pewne tematy, może w pewnym sensie się odnaleźć i doznać spokoju i harmonii?? Pozdrawiam serdecznie, Marta Cholewińska-Dacka

2016-06-29 20:16

Jeżeli jesteś aż tak niezdecydowana to ja bym została przy pierwszym wybranym imieniu Michał.. wybierając te imię musiało Ci się na początku podobać i może tylko masz chwilowe zawirowania i jakąś awersję do tego imienia...bo imię samo w sobie jest ok i jakoś źle się nie kojarzy :) Przemyśl czy warte jest to aż takiego zachodu :)

2016-06-27 21:59

jest troszke problem z tym, że sama jesteś niezdecydowana, czy tak naprawdę chcesz zmienić imię synkowi, czy nie. Musisz się nad tym poważnie zastanowić, bo w końcu to Twoje dziecko. Tak jak wspomniała Kasia, to jest decyzja na całe życie i nie można podjąć jej ot tak. Jeśli chodzi o to, czy ja bym zmieniła, czy nie, to powiem wprost: maluszek ma już 5 miesięcy i inni domownicy, w tym Twój mąż przyzwyczaił się do tego imienia, więc ja bym go nie zmieniała. Imię Michał jet ładnym imieniem i mnie np się to imię bardzo podoba, natomiast Paweł nie podoba mi się ani trochę, a imię Mateusz nosi moj były narzeczony, więc też odpada hehe

2016-06-25 20:51

Pamiętaj, że jest to decyzja na całe życie. Przemyśl sprawę jeszcze raz :) Dziecko w tym wieku może i nie rozumie znaczenia słów, ale reaguje na słowo (imię), które się często wymawia. Owszem, do nowego też by się przyzwyczaił, ale nie wiem czy to coś zmieni w Twoich oczach, skoro doskonale znasz swój charakter. Pozdrawiam:)

2016-06-24 19:23

Ja na Twoim miejscu wiedząc, że należę do osób, którym po chwili decyzje się zmieniają bo dana rzecz się jednak nie podoba zostałabym przy imieniu Michał. Z jakiegoś powodu jak je wybierałaś Ci się podobało i z jakiegoś powodu tak właśnie ma na imię Twój synek. Synek już w jakimś stopniu poznaje i rozpoznaje swoje imię. Mężowi się imię podoba decyzję o wyborze podejście razem. Wydaje mi się, że jeśli zmienisz imię to za chwilkę nowe imię przestanie Ci się podobać i znowu będziesz szukała negatywów i chciała poraz kolejny zmienić bo Mateusz jednak bedzie lepsze niż Paweł. Wg mnie usiądź i na chłodno przemyśl czy chcesz zmieniać imię czy Michał na 100% nie pasuje do Twojego malucha. A i do rozmowy usiądź razem z mężem i z mężem razem podejmijcie decyzję. Ale weź pod uwagę swoja zmienność decyzji.

2016-06-24 13:27

Jeśli miałabym zmienić to na imie Paweł, sama nie wiem co mam robić a Wy dziewczyny co radziłybyście mi? Może , któraś sugestia mi pomoże .Co Wy byście robiły w tej sytuacji zmieniać czy zostawić to imie

2016-06-24 10:58

Imię Michał jest w porządku. Jeśli miałabym zmienić to na imię Mateusz. Ale rzeczywiście,jeżeli masz taki problem z niezdecydowaniem ogólnie to przeczekaj, a nóż znów Ci to imię przestanie przeszkadzać.

2016-06-23 22:59

Moim zdaniem jeżeli sama wiesz że masz problem z dokonywaniem wyboru a Twoje wybory chwilę później wydają Ci się złe to tym bardziej nie powinnaś zmieniać imienia dziecku które już reaguje na dźwięk swojego imienia. A myślałaś co będzie jeżeli zmienisz dziecku imię a po np miesiącu uznasz że to nowe imię tez Ci się nie podoba , że to pierwsze było lepsze. Ile razy będziesz zmieniać imię ?. Uważam że są pewne sprawy które w życiu trzeba bardzo dobrze przemyśleć , a kwestia zamiany imienia już nadanego to nie jest błaha sprawa. Każda z nas zmienia w życiu wiele rzeczy ale uważam że jeżeli są to mało istotne sprawy np zamiast kawy napiję się soku lub poszłam kupić sukienkę a wróciłam ze spódnicą to ok , ale jeżeli chcesz podjąć ważną dla Ciebie lub Twojej rodziny decyzję to musi być ona przemyślana. Pamiętaj że zmiana imienia niesie szereg nowych obowiązków np zmiana dokumentów, zmiana danych chociażby w przychodniach itd natomiast nie wiem jak to jest z nadaniem nowego imienia w Kościele Katolickim ( przecież po sakramencie Chrztu dziecko otrzymuje metrykę z jego imieniem).