Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Niespokojny sen niemowlęcia

Data utworzenia : 2016-06-03 20:35 | Ostatni komentarz 2016-06-30 23:04

Agnieszka1622

1740 Odsłony
20 Komentarze

Moja córka za tydzień skończy 8 mcy.dużym problemem jest u nas jej niespokojny sen.z zasypianiem jest różnie, czasem dostanie butelkę mleka i sama zaśnie bez moich w interwencji',a czasem muszę trochę się 'naprodukować'żeby dziecię zasnęło.kiedy w końcu zasnie każdy pomyślałby,że mogę odetchnąć, iść do łazienki, zrelaksowac się pod prysznicem...no w końcu dziecko śpi... No właśnie nie

2016-06-30 23:04

Witam, Dzieciaczki w wieku niemowlęcym kiedy zaczynają być bardziej mobilne zaczynają się trudności ze snem i zwykle kiedy okres zdobywania nowych umiejętności ruchowych mija dziecko zaczyna spać spokojnie. Ale jeśli piszesz Agnieszko1622 że tak mieliście od zawsze, każdy szelest ją wybudzał to może warto pójść na konsultacje do psychologa - terapeuty SI (integracji sensorycznej). Być może córeczka ma nadwrażliwość słuchową i można z tym coś zrobić. Specjalista powinien podpowiedzieć co zrobić jak się bawić z dzieckiem, jak postępować układając ją do snu aby mogła spokojnie spać. Pozdrawiam serdecznie Marta Cholewińska-Dacka

2016-06-14 17:46

Zgadza się Kasiu że to bardzo ważne ale nie zawsze pomaga

2016-06-14 13:50

Dziecko lubi rytuały. Najlepiej jeśli przyzwyczaisz dziecko do jakiś rytuałów, pewnych godzin w których się one odbywają, np najpierw masaż oliwką, później kąpiel, jedzonko i spanie. Ja od urodzenia uczę synka właśnie takich rytuałów stałe godziny jeszcze nie wchodzą w grę ale się staramy.

2016-06-13 10:23

U mojego małego są dni kiedy pięknie zasypia i są takie że nie źle muszę się nagimnastykować aby zasnął i powiem szczerze, dzieje się tak kiedy zafunduję mu za dużo wrażeń w dzień. Nie jest wychowywany w ciszy bo przy 5 latce się nie da...zauważyłam też, że kiedy mamy dłuższy spacer też lepiej śpi w nocy. Poobserwuj malucha i na pewno wychwycisz co może sprzyjać takiemu a nie innemu zachowaniu.

2016-06-09 13:12

Niestety proces ząbkowania jest czasami bardzo długi i bolesny dla dzieci. My też czekaliśmy na pierwszego ząbka około 3 miesięcy, teraz mamy 3 i kolejny już się przebija. Za 10 dni synek kończy 8 miesięcy, więc mamy dzieciaczki w podobnym wieku :)

2016-06-09 09:00

Ząbki u nas wychodzą od 2 mcy i wyjść nie mogą... Myślała miesiąc temu że zaraz powitamy nowe a tu nagle wszystkie objawy ustały (slinienie,podwyższona temp.,brak apetytu itp)a teraz na nowo powróciło

2016-06-07 04:24

Najgorsze jest jak się zejdzie ząbkowania u malucha i jeszcze skok rozwojowy. Wtedy dziecko jest marudne. U mnie też teraz maluchy mają skończone 9 miesięcy i jeden wczoraj spał mi na cały dzień tylko niecałą godzinę, a zwykle śpi wiele więcej. Podejrzewam że ząbki mu idą. I to okres skoku.

2016-06-06 22:35

Mam tak samo :) pozostaje nam jedynie to przetrwać. Dodam, że mój syn ząbkuje i między 33 a 37 tygodniem źycia jest też skok rozwojowy, który to z reguły objawia się niespokojnym snem i marudzeniem. U nas się skumulowało :) dużo siły i cierpliwości życzę :)