Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Dziecko źle reaguje na śmiech innych

Data utworzenia : 2016-03-28 22:48 | Ostatni komentarz 2016-05-17 10:54

annawianna

4596 Odsłony
11 Komentarze

Od jakiegoś czasu obserwuję że synek źle reaguje na śmiech mój lub innych ludzi, złości się, krzyknie lub zaczyna płakać. Ponieważ większość czasu jestem z nim to wiem że tak reaguje i staram się nie śmiać głośno ale w ostatnich dniach odwiedzaliśmy rodzinę i znajomych i podczas tych spotkań zdarzało nam się śmiać a wtedy mój synek zaczynał płakać lub krzyczeć. O ile wcześniej zdarzało się to sporadycznie to teraz za każdym razem kiedy słyszy śmiech lub widzi że ktoś się śmieje denerwuje się. Przyznam że zaczęło mnie to bardzo niepokoić i wielu znajomych też jest zdziwionych taką reakcją Wojtusia. Nie wiem czy fakt że zaczyna na mnie wiele rzeczy wymuszać złością, kładzeniem się na ziemi itd jest powiązane z tą reakcją na śmiech czy to coś innego. Dziś zaczęłam czytać co może być powodem i przestraszyłam się tego co przeczytałam ponieważ mój synek wg opisu autyzmu wykazuje wiele cech które tam są opisane np: jest mało samodzielny, kiedy coś chce bierze mnie za rękę i pokazuję abym mu to dała, mało mówi - kilka słów ( ma 20 miesięcy), dopiero od niecałych dwóch tygodni chodzi samodzielnie, książkę przegląda szybko i nie chce abym mu coś pokazywała czy czytała, nie lubi kiedy zaczynam śpiewać ( choć wcześniej dużo śpiewałam i nie złościło go to a teraz od razu kiedy słyszę że coś nucę zaczyna krzyczeć). Jej nie wiem może się nakręciłam tymi artykułami ale martwię się tym że tak reaguje. Moja znajoma zasugerowała mi że jest małym złośnikiem ponieważ wiele już przeszedł i miała tu na myśli rehabilitację którą faktycznie źle znosił ale ja mam obawy i nie wiem co dalej z tym robić. Wizytę u neurologa mam dopiero w maju ale chciałabym już wcześniej móc "coś " robić w kierunku zmiany jego zachowania.

2016-03-29 11:24

Internet to zło. My mamy wygoglujemy każdą chorobę. Kochamy i martwimy się o nasze maleństwa... Oczywiście zawsze warto zbadać dziecko ale nie trzeba się negatywnie nakręcać. Dodam od siebie, że moja córcia śmieje się gdy ktoś płacze...

2016-03-29 11:19

Annawianna, moja najstarsza córka panicznie reagowała na silnik samochodu - do tego stopnia, że każda wyprawa samochodem była dla nas koszmarem. Córka nie chciała też wejść do kościoła, darła się jak tylko usłyszała dźwięki organów. Okazało się, że ma bardzo wrażliwy słuch jeżeli chodzi o niektóre dźwięki, z czasem z tego wyrosła. Nie denerwowała jej np. wiertarka, głośno włączony telewizor. Może Twój synuś czuje się niepewnie słysząc śmiech, bo kiedyś się wystraszył, a może kojarzy Mu się to z płaczem? Czy na inne dźwięki reaguje podobnie, czy tylko na śmiech? Jeżeli chodzi o autyzm, to nie martw się na zapas. Poczekaj na wizytę u neurologa, albo spróbuj przyspieszyć termin, jeżeli będzie to możliwe. Objawów autyzmu jest naprawdę bardzo dużo, a te, które Ty opisałaś wcale nie muszą o nim świadczyć. Twój synuś jest coraz starszy, zaczyna "pokazywać" charakter, to co lubi, a czego nie. Moja druga córka do dwóch lat mówiła tylko kilka wyrazów, a potem od razu zaczęła mówić zdaniami. Ważne jest czy synek nawiązuje kontakt wzrokowy, czy interesuje się otaczającym światem np. podczas spacerów - czy np. ogląda się za samochodami, pieskami, to jak reaguje na Twój dotyk. Twój synuś dużo przeszedł i myślę, ma prawo być mniej samodzielny i częściej szukać wsparcia u Ciebie, bo zawsze przy nim jesteś i mu pomagasz. Postaraj się nie zamartwiać, ciesz się z postępów synka. Na pewien czas schowaj książeczki i nie śpiewaj, a po kilku dniach spróbuj i zobacz jak Synek zareaguje. Może znudziły mu się te książeczki, które ma. Możesz też spróbować z książeczką, która po naciśnięciu np. na zwierzątko wydaje odpowiednie dźwięki., albo z książeczką z materiału. Spróbuj też włączyć cichutko płytę z piosenkami dla dzieci i zobacz jak mały zareaguje.

2016-03-28 23:32

Aniu nie martw się na zapas, ja już przestałam czytać w internecie bo co chwilę jakąś chorobę znajduję u dziecka :) a może idz z nim wcześniej do pediatry do dzieci zdrowych, niech go obejrzy i na pewno rozwieje Twoje wątpliwości :) zawsze możesz powiedzieć że znajoma pielęgniarka/ lekarka itp zauważyła że jest z nim coś nie tak i dlatego przyszłaś na kontrol, przecież Cie nie wygoni :) Mój Kacper też się boi głośnego śmiechu, ja się czasami przy nim głośno zaśmieje to nie reaguje albo śmieję się ze mną, ale w gościach czasami to jest dramat. ma tak gdzieś od 4-5 miesiąca aż do teraz. ale mój Kacper jest sporo młodszy bo dopiero skończył 10 miesięcy. a często jesteś z nim w towarzystwie innych osób ?bo może w domu ma cisze i spokój i nie jest przyzwyczajony