Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

17 sposobów na płacz niemowlaka

Data utworzenia : 2016-03-05 19:41 | Ostatni komentarz 2017-09-28 16:11

Redakcja LOVI

5424 Odsłony
56 Komentarze

Twoje maleństwo płacze i płacze, a Ty nie wiesz, co robić? Podpowiadamy, dlaczego malec może być rozdrażniony i radzimy, jak go uspokoić.

2016-03-07 01:09

Magiczny ale metoda pocałunku mamy czy taty jest najlepsza na świecie i miejsce, które przed chwilą tak bolało ani trochę już nie doskwiera i można wrócić do zabawy. Przynajmniej obywa się bez płaczu. A jak dziecko się zanosi to moja mama dmuchała w twarz. Jest to na pewno duży strach dla rodziców.

2016-03-06 20:13

Ojj u nas było mnóstwo metod wykorzystanych przy płaczu od noszenia, bujania, kołysania po odwracanie uwagi etc... A płacz ? wiadomo... Przez znudzenie, przez chęć przytulenia, czy jak synek był głodny... No i u nas było tak, że Oski się zanosił i do tej pory się zanosi, więc trochę mam problem... Teraz się nauczył, że jak się uderzy, potknie czy przewróci to podchodzi do mnie, czy męża i każe sobie pocałować miejsce, gdzie się uderzył :) Nieważne czy to rączka, główka czy śmierdząca stópka :D trzeba całować i koniec :p

2016-03-06 13:24

Oj co ja się namęczyłam z moją córcią:) a te rady wszystkich naokoło :) Ja zdezorientowana i słyszę że głodna ale przecież jadła 20 minut temu to śpiąca więc ją uśpiłam a ona po 15 minutach się budzi i tak w kółko..... Po 2 miesiącach słuchania wszystkich w okół mnie powiedziałam STOP:) i wprowadziłam regularność w naszym dniu. Córka miała konkretne pory posiłków snu i kąpieli pozwoliło mi to lepiej odgadywać jej potrzeby jednak ważna była dla mnie wskazówka ile snu taki niemowlak potrzebuje, ile czasu poświęcić na aktywność w ciągu dnia. Chociaż do roku miałam momenty że nie wiedziałam o co jej chodzi ale było to spowodowane skokami rozwojowymi, jest z niej bardzo wrażliwe dziecko i każdy skok dało się odczuć:)

2016-03-06 12:41

Szkoda , że nie było tego artykułu gdy urodziłam pierwsze dziecko . Długo mi zajęło rozpoznanie i co chodzi z płaczem dziecka oraz jak jemu zaradzić . Najgorsze były pierwsze dni po porodzie , wiele osób próbowali pomóc , tylko każdy mówił coś innego . Jako młoda mama czułam się zagubiona , Nie wiedziałam co może powodować płacz i że tych powodów jest tak wiele . Artykuł jest bardzo czytelny i zawiera cenne rady . Pomaga w zrozumieniu dziecka .

2016-03-06 00:11

Mi również podoba się ten artykuł jest bardzo jasny i przejrzysty. Zapewne każda mama była w takiej sytuacji że dziecko plakalo a nam brakuje pomysłu o co też może chodzić. Moja córka właśnie przechodzi infekcję bardzo płacze z powodu gorączki i zatkanego noska. Czasem godzinami spaceruje z nią po pokoju by choć trochę ukoic ten płacz... Zauważyłam że moja 7 miesięczna córka płacze gdy tylko ja znikam na dłużej. Może być u każdego na kolanach ale w pobliżu musi być mama... Gdy tylko znikam z pola widzenia zaczyna marudzić i płacze... Chciałabym zwrócić szczególną uwagę na rodziców potrzacajacym dzieckiem, nie należy tego tolerować i bezwzględnie zwracać na to uwagę. To niedopuszczalne, można tym doprowadzić dziecko do kalectwa, a w 1/4 przypadków nawet śmiercią!!a niestety do tej pory spotykane. Ja byłam świadkiem jak pani w autobusie potrzasnela dzieckiem w autobusie miało może 2 lata bo wstawalo i było niegrzeczne.. Zwróciłam jej uwagę, oczywiście nie obyło się bez obelg w moja stronę ale nie pozwolę na to w mojej obecności. Nie jestem za karami cielesnymi swoich dzieci tak nie karam ale każdy wychowuje jak uważa i gdyby ktoś dał przy mnie klapsa dziecku nie wtracilabym się ale jak widzę potrzasanie dzieckiem to aż się we mnie gotuje.

2016-03-05 22:05

Bardzo pomocny artykuł. Moja córeczka też dużo płacze, zwłaszcza wieczorem. Myślę, że powodem jest za dużo wrażeń. Przez większą część dnia jest sama ze mną w domu, a potem przychodzą siostry ze szkoły, tata z pracy, każdy opowiada jak minął mu dzień i mała może być zmęczona tym hałasem. Staram się ją wyciszać przed snem, ale nie chciałabym jej odsuwać od życia domowego. Myślę, że jak będzie starsza, to będą ją cieszyły te "rodzinne" wieczory.

2016-03-05 21:06

Bardzo ciekawy artykuł który pomoże nam zrozumieć swoje dziecko. Niby jest to takie oczywiste a jednak nie...

2016-03-05 19:42

Właśnie tego się boję, że mogę przegrzewać Maleństwo. Mi ciągle jest zimno, to tym bardziej może mi się wydawać, że dziecku będzie za zimno jeśli nie ubiorę go ciepło(za ciepło).