Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

7 pytań o ząbkowanie malucha

Data utworzenia : 2016-02-08 09:55 | Ostatni komentarz 2020-07-09 23:52

Redakcja LOVI

14469 Odsłony
253 Komentarze

Większość rodziców z wytęsknieniem czeka na pierwsze ząbki u dziecka. Jednak, gdy te zaczynają rosnąć, pojawiają się kłopoty. Nieprzespane noce, marudzenie, a czasem gorączka. Dowiedz się, co robić, gdy dziecko źle znosi ząbkowanie i jak mu pomóc przetrwać ten uciążliwy etap rozwoju.

2016-02-10 19:19

Samo ząbkowanie córeczka znosi dobrze. Przy pierwszym ząbku podałam jej raz przed snem paracetamol gdyż musiało ją coś pobolewać. Stękała przez sen a ja nie chciałam jej męczyć. Jedyny mankamentem to taki,że przy ząbkowaniu choruje...

2016-02-10 10:54

Mój synek przechodził ząbkowanie bezobjawowo a pierwszy ząbek wyszedł mu bardzo późno bo miał skończony roczek.

2016-02-09 23:18

Mój synek ząbkowanie przechodzi wzorowo - bezobjawowo, książkowo w tę dobrą stronę. Jednak martwo mnie fakt, że tak szybko mu idą te ząbki... Pierwsza jedynka wyszła mu jak miał 5,5 miesiąca, druga 1,5 tygodnia później. A następnie ząbki zaczęły się sypać jak z rękawa... No i obecnie ma 1,5 roku i piątki mu się wyżynają. Boję się, że mu się psuły, choć dbam o nie jak tylko potrafię...

2016-02-08 15:23

Ząbkowanie to ciężki okres dla dziecka ale i dla opiekuna . Dziecko marudzi , płacze , nie chcę jeść, lubi się odparzac. Córka ma 16 miesięcy i na raz wychodzą jej 3 czwórki oraz 1 dwójka . Są dni dość ciężkie , wiadomo to boli . Zimne przekonski trochę pomagają, żel na ząbkowanie jest nie akceptowany przez dziecko . Nie pozwoli sobie smarować dziąseł, gryzaki też są nie dobre .

2016-02-08 09:56

Moja córka niedlugo skonczy 9 miesięcy i nie widać jeszcze ząbków ale objawy wszytkiew opisane są więc czekamy