Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

7 pytań o ząbkowanie malucha

Data utworzenia : 2016-02-08 09:55 | Ostatni komentarz 2020-07-09 23:52

Redakcja LOVI

14484 Odsłony
253 Komentarze

Większość rodziców z wytęsknieniem czeka na pierwsze ząbki u dziecka. Jednak, gdy te zaczynają rosnąć, pojawiają się kłopoty. Nieprzespane noce, marudzenie, a czasem gorączka. Dowiedz się, co robić, gdy dziecko źle znosi ząbkowanie i jak mu pomóc przetrwać ten uciążliwy etap rozwoju.

2016-05-11 21:38

Mój 21 miesięczniak już ma wszystkie ząbki, co prawda piątki wychodzą, ale z 1.5 tygodnia temu już wszystkie cztery ząbki było widać :) Kasia.S podczas ząbkowania nie może wystąpić gorączka. Gorączka informuje nas, że coś się dzieje niedobrego z dzieckiem, że np zaczyna się infekcja wirusowa. Przy ząbkowaniu dziecko może mieć stan podgorączkowy. Tak mi przynajmniej powiedziało dwóch pediatrów

2016-05-11 17:30

Adamos najważniejsze, żeby u chłopaków nie pojawiły się bardziej bolesne objawy typu gorączka. Spróbuj maluchom podawać właśnie albo zimną marchewkę albo gryzaki też powinny przynieść ulgę.

2016-05-11 16:34

U mnie chłopaki też są marudne i strasznie się ślinią, pomaga im żel na szczęście. I teraz wolą pić chłodne mleko.

2016-05-11 12:25

AgnieszkaE-1976 wspolczuje ci miałam to samo z moim synkiem

2016-05-04 22:33

Mojej 10-miesięcznej córeczce niedawno wyszły dolne 1, teraz męczymy się z górnymi. Mała nie ma na szczęście gorączki czy biegunki. Jest za to bardzo rozdrażniona i często budzi się w nocy. Nie smaruję żadnymi żelami, bo wszystko od razu wypływa ze śliną. Ma też mniejszy niż zazwyczaj apetyt, woli pić z butelki mleko niż jeść kaszkę łyżką. Zmieniłam jej też łyżeczkę plastikową na silikonową, żeby nie podrażniać wrażliwych dziąsełek -wtedy chętniej je zupkę. Ulgę przynosi jej masowanie dziąseł surową, zimną marchewką. Trzeba oczywiście pilnować żeby przypadkiem nie odgryzła i się nie zadławiła. Nie pozostaje nam nic innego jak przeżyć ten trudny czas.

2016-04-08 12:51

Synek ma już 10 ząbków i ząbkowanie przechodzi w miarą spokojnie .Aby mu ulżyć smarowałam dziąsełka żelami i podawałam schłodzone gryzaki .Gdy zaczął ząbkować częściej budził się w nocy i spał niespokojnie.

2016-03-31 10:04

Im wcześniej tym lepiej można zacząć od naprawdę niewielkiej ilości pasty na szczoteczkę a później zwiększać ilość. Nasz córcia zawsze mylą z nami ząbki miała z tego niezła frajdę a jaki uśmiech miała od ucha do ucha , pierwsza wizyta u dentysty tez wielkie przeżycie bardziej w formie zabawy bo mamy naprawdę fajną pani stomatolog.

2016-03-25 18:03

Małgorzata mojemu to dopiero 4 się przebił więc jeszcze nie zakupiłam :) woda też zdaje egzamin :) ważne żeby zmyć przed snem, żeby nie były na noc oblepione