Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Czy to jest normalne??

Data utworzenia : 2016-01-04 18:29 | Ostatni komentarz 2023-10-27 14:03

Ewelina-S

3107 Odsłony
50 Komentarze

Witam wszystkich:) Mój maluszek 15 skonczy 5 miesiecy. Jest baaaaaaardzo ruchliwy i wszystko go ciekawi - zadziwia mnie:) Ale czy to normalne i zdrowe dla niego ze z pozycji siedzącej , gdy złapie mnie za rece podnosi sie na nózkach ? Staram sie unikac tego tupu sytuacji ze wzgledu na jego zdrowie. Słyszałam ze skoro dziecko samo tak robi bez pomocy rodzica to juz jest gotowe do tego typu działan. A Wy jak sądzicie ?

2016-01-04 22:41

Mój synek teraz już roczny też tak robił. Starałam się unikać takich sytuacji ale on kombinował na wszystkie sposoby żeby złapać palce i spróbowac się podnieś. Rozmawiałam o tym z lekarzem i mnie uspokoił, kazał w miarę możliwości nie podawać synkowi rąk żeby nie wstawał i powiedział że robi tak bo pewnie jest ciekawy świata i myśli że jak wstanie to więcej zoabzcy. Zaproponował również żeby więcej go nosić w pozycji do siebie tyłem tak zeby mały mógł oglądać świat i się cieszysć z wszystkiego co zobaczy. Takie noszenie troszeczkę pomogło, a gdy synek nauczył się pełzać a później raczkować to już całkowicie dał sobie spokój z podnoszeniem na nogi. Zaczął chodzić gdy skońvzył 11 miesięcy

2016-01-04 20:08

A czy synek ma WNM? mój tak robił przez to napięcie. Pani na rehabilitacji powiedziała by nie dopuszczać do takiej sytuacji. Być może Twój synek czuje się już gotowy. Ale myślę że to jeszcze zdecydowanie za szybko. I tak jak piszesz, jest to dla niego niezdrowe. Unikała bym takiego pionizowania jeszcze przez jakiś czas... :-)