Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

problem z wstawaniem

Data utworzenia : 2015-12-16 02:35 | Ostatni komentarz 2016-06-07 13:02

mela-0

2030 Odsłony
16 Komentarze

moja córa ma ponad dwa latka już prawie styknie jej trzy lata a ona nadal wstaje w nocy , ona już rozumie staram się jej tłumaczc że nie wolno wstawać nawet tej nocy obiecałam ze jka bedzie grzecznie spac to dostanie nagrode ale nie wiem czy to jednka byl dobry pomysl na razie jest ju zpo drugiej i niby nie wstaje raz kolo 22 sie przebudzila powiedziałam jej ze skoro się budzi to nie bedzie nagrody od razu zasnela ale to rozwiazanie na krótką metę ale co robić dalej?kto poradzi??

2016-02-18 17:32

Moja corcia ma juz 4 lata i czasem tez budzi se w nocy.... Albo wstaje rano czyli okolo 6 i bylismy z nia u specjalisty i co sie okazuje ma zaburzenia tzw sensoryczne. Nie lubi mycia wlosow, smarowania szczególnie twarzy kremem, obcinania paznokci i włosów i ma problemy ze snem. Zwiazane jest to z tym ze jest wczesniaczkiem i urodzila sie przez cc teraz chodzimy na tetapie i jest coraz lepiej czasem przespu nawrt do 6.30 bez pibudki o 2 w nocy.

2016-02-12 22:20

Witam, Bywa że dzieje się tak u dzieciaczków, które w ciągu dnia zbierają dużo bodźców z otoczenia i nie do końca radzą sobie z ich przetworzeniem inaczej mówiąc z wyciszeniem (tak aby zwolnić obroty pracy układu nerwowego). To co może pomóc to spokojny wieczór, ograniczenie liczby bodźców np.: - czytanie książeczki; - nie właczanie telewizora; - spokojna i wyciszona atmosfera w domu; - przewietrzenie pokoju też mile widziane; - masaż; - można też dostarczyć nieco intensywnych, ale jednocześnie wyciszających bodźców w postaci zawijania dziecko w kocyk czy karimatę, uciskanie ciała. Pomocne też są w takich sytuacjach kołderki obciążeniowe, ale zalecenia co do ich stosowania oraz sposób w jaki ich używać powinien być zawsze indywidualnie omówiony i zalecony przez terapeutę integracji sensorycznej. pozdrawiam serdecznie, Marta Cholewińska-Dacka

2016-01-05 21:26

My trzymamy się zasady że "jak jest noc to się śpi" Więc przy jakichkolwiek nocnych pobudkach nigdy nie reagowaliśmy zbyt żywiołowo, nie świeciliśmy światła i nie wdawaliśmy się w dyskusje- po prostu z powrotem do łóżka, pogłaskanie po główce i przykrycie, i syn nie zapamiętał nocy jako pory na pogawędki, łażenie czy siku-picie ;)

2016-01-03 21:49

Możemy zastanowić się, czemu może służyć takie wstawanie? Wiemy, że dziecko przechodzi przez różne kryzysy, etapy rozwojowe i nawet jeśli wydaje nam się, że coś już "gra", np. ładnie przesypia noc, to zdarzają się okresy trudniejsze. Trzylatek może bać się ciemności, może zaspokajać potrzebę bezpieczeństwa po "złym śnie", potrzebuje więcej uwagi, trudno mu się oderwać wieczorem od zabawy, nawet jeśli jest śpiące itd.. Wydaje mi się, że może to być kolejny okres "do przejścia" dla Was. Od tego, jak będziemy reagować na sytuację, lęki dziecka, zależeć będzie, czy sprawnie ono sobie poradzi z tymi trudnościami. Pomyślmy tak, gdyby córka nie potrzebowała w nocy wstać, to zapewne by tego nie robiła... Myślę, że można nagradzać ją za ładne spanie pozytywnym komentarzem, uśmiechem itp., ale jeśli nie uda jej się nie wstać, to nie karać za to. Może być tak, że czegoś przestraszy się w nocy i z lęku przed brakiem nagrody, nie zakomunikuje tego. Podsumowując, dziecko nadal wyraża potrzebę, na którą warto odpowiadać, a sama w swoim czasie dojrzeje do tego, by przesypiać całe noce, z wyjątkami oczywiście, bo każdy z nas ma czasem koszmar, po którym bardzo chce się do kogoś przytulić.

2015-12-27 21:03

mela, spróbuj nie odzywać się do małej jak się obudzi, nie szukaj kontaktu wzrokowego, tylko połóż małą, przykryj i wyjdź z pokoju. Możesz też spróbować kupić jej bajkową pościel, albo ładną nocną lampkę i wytłumacz, że to prezenty dla dużej dziewczynki, która ładnie śpi w nocy. Ale najlepiej najpierw poszukać przyczyny tego nocnego wstawania, może mała czegoś się wystraszyła, czuje się niepewnie i musi sprawdzić czy mama jest blisko.

2015-12-21 13:47

zależy o jakie wstawanie chodzi....mój synek ma 16 miesiecy i wybudza sie 2 razy w nocy na mleko....chcialabym zeby jednak tego nie było ale mam nadzieje ,że z czasem to zniknie.... tez mialam problem ,że maluch mi wstawał w nocy i chciał sie bawic...to zrobilam mu drzemkę w ciagu dnia...o 11 albo max 12 ...albo nie ma drzemki wcale i juz jest lepiej...no ale kazde dziecko jest inne wiec mozesz próbowac.

2015-12-16 15:11

mela a czy twoje dziecko ma jeszcze jakieś drzemki w dzień ? Moja córa jak drzemala w dzień to w nocy tez nie raz wstawała , później starałam się aby drzemka była wcześniej bądź wogole jej nie było i nawet ja usnelami o 18 to do rana mi spala a przebudz ala się tylko na siku albo picie i dalej szła spać.

2015-12-16 14:27

Miałam taki problem ale z rocznym dzieckiem . Budziła się z przyzwyczajenia oraz bo chciała pić. Pomogło nawilżenie powietrza w pokoju oraz spanie z piciem . Córka budzi się pije i śpi dalej. Może właśnie to u Ciebie pomoże.