Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

problem z wstawaniem

Data utworzenia : 2015-12-16 02:35 | Ostatni komentarz 2016-06-07 13:02

mela-0

2028 Odsłony
16 Komentarze

moja córa ma ponad dwa latka już prawie styknie jej trzy lata a ona nadal wstaje w nocy , ona już rozumie staram się jej tłumaczc że nie wolno wstawać nawet tej nocy obiecałam ze jka bedzie grzecznie spac to dostanie nagrode ale nie wiem czy to jednka byl dobry pomysl na razie jest ju zpo drugiej i niby nie wstaje raz kolo 22 sie przebudzila powiedziałam jej ze skoro się budzi to nie bedzie nagrody od razu zasnela ale to rozwiazanie na krótką metę ale co robić dalej?kto poradzi??

2016-06-07 13:02

Najlepszym rozwiązaniem jest kiedy dziecko śpi u siebie w pokoju. My przenieśliśmy córkę do własnego pokoju kiedy skończyła roczek i nie było takiego problemu z budzeniem się w nocy, owszem czasami zdarzało się, że się przebudziła ale to zazwyczaj wtedy kiedy chciała pić czy jak była chora. Na prawdę to jest sposób na nauczenie dziecka samodzielnego spania bez jakichś specjalnych sposobów.

2016-03-07 23:06

dziękuję za odpowiedź Pani magister, fajnie zdobywać nowe informacje w tak miły sposób.

2016-03-05 11:33

A czy córcia ma w miarę stały rytm dnia ? Może warto ją obserwować i zobaczyć jak się zachowuje. Być może ma za dużo wrażeń. Moim zdaniem dzieci w nocy budzą się jakiegoś powodu. Może jej za gorąco lub za zimno ? Potrzebuje przytulania lub czegoś do picia ? Dobrym pomysłem jest również przeniesienie małej do oddzielnego pokoju. Możesz również przed pójściem spać położyć kolo niej np. misia w razie gdyby chciała się przytulic lub butelkę z piciem i pokazać jej gdzie stoi.

2016-03-04 10:21

Może córka boi się czegoś lub wystraszył a się kiedyś i dlatego się budzi, a może chce się po przytulać do mamy☺ czuje się wtedy bezpiecznie ☺wydaje mi się ,ze jeśli dziecko budzi się w nocy musi mieć jakiś powód g do tego,wiec jeśli np dziecko obudzi się i chce mu się pic nie odsyłamy go do łóżka tylko pozwólmy się napić .

2016-03-02 22:04

Witam, kocyki czy kołderki obciążeniowe to szyte na miare indywidualnie dla dziecka nakrycia głównie do spania które są wypełnione np. granulatem czy kulkami szklanymi. Przy nadpobudliwych dzieciaczkach, takich które mają trudności z zasypianiem czy spaniem pomagają i wyciszają. Poprzez swój ciężar (choć nie duży) stymulują czucie głębokie uwalniając w mózgu substancje powodujące odczucie przyjemności i spokoju. To tak ogólnie rzecz biorąc. Nie można ich jednak używać na własną rękę bo można dziecku zaszkodzić. Powinien ją zalecić terapeuta integracji sensorycznej, który powie jak duża powinna być, ile powinna ważyć i jak ją stosować. Nie każde dziecko może z niej korzystać. Pozdrawiam serdecznie, Marta Cholewińska-Dacka

2016-02-27 22:09

a na czym polega stosowanie tych kocyków obciążeniowych i co to właściwie jest???? Wie ktoś?

2016-02-22 12:48

Basia1984 zgadzam się z Tobą w 100% . Dobrym rozwiązanie u nas okazało się przeniesienie synka do swojego pokoju, jak się obudzi i nie widzi mamy to idzie spać dalej, a ponieważ dalej śpi w swoim łóżeczku to nie da rade z niego wyjść i przyjść do nas;)

2016-02-19 14:55

Bealia współczuję... jakby mi moje dziecko budziło się w nocy, to chodziłabym jak zombie i to dosłownie. Cieszę się, że nie mam takich problemów, ale bardzo wam współczuję... Oby Twojej córci terapia pomogła :)