Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

okrągłe plecki.

Data utworzenia : 2015-12-11 08:52 | Ostatni komentarz 2016-01-07 21:30

basiadzw

1332 Odsłony
4 Komentarze

witam, synek ma rok i jak siedzi to ma okragłe plecki. tzn nie cały czas bo siedzi tez wyprostowany, kregosłup ma prosty. mam sie martwić ?

2016-01-07 21:30

My mamy podobny problem i od miesiąca dwa razy w tygodniu przychodzi do nas fizjoterapeta. Muszę przyznać, że już widać efekty. Okazało się, że nasza córka ma obniżone napięcie centralne, a jej sposób siedzenia został określony jako siad z tyłopochyleniem miednicy i siedząc w ten sposób obciążała kość krzyżową. Myślę, że warto skonsultować się z fizjoterapeutą, który pokaże wam ćwiczenia nie tylko do nauki siadania, ale i raczkowania.

2015-12-27 23:26

Witam, myślę, że warto wybrać się do fizjoterapeuty. Trudno jednoznacznie nie widząc dziecka napisać z czego to może wynikać. Być może synek ma obniżone napięcie mięśniowe w części centralnej co powoduje przyjmowanie takiej pozycji (czy nie było wcześniej z tym problemów?). Dobry fizjoterapeuta zwróci na to uwagę i podpowie co robić i czy jest się czym niepokoić. Proszę zerknąć jeszcze na taką metodę jak terapia czaszkowo-krzyżowa i zapytać o nią fizjoterapeutę. Też bywa pomocna. pozdrawiam serdecznie, Marta Cholewińska-Dacka

2015-12-12 09:28

Ciężko taką sprawę rozstrzygnąć tylko i wyłącznie na podstawie Twojego opisu, wszystko zależy od tego w jakich pozycjach plecki są okrągłe a w jakich proste. Jeżeli bardzo Cię to martwi to na najbliższej wizycie u pediatry poproś o skierowanie do fizjoterapeuty, który oglądnie dziecko i oceni czy coś jest nie tak. A narazie staraj się z dzieckiem jak najwięcej bawić w pozycjach czworaczych. Możecie urządzać wyścigi, udawać zwierzątka, chodzić pod krzesłami, jeżeli masz jakąś zabawkę w formie walca to może na brzuszku położony na min próbować chodzić do przodu i tyłu itp Jak przyjdzie wiosna jak najmniej korzystajcie z wózka, możecie go zastąpić jakimkolwiek rowerkiem w zależności od umiejętności malucha, czy po prostu spacerami.

2015-12-11 21:52

ja myślę, że to jest pytanie do Eksperta