Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Torbiel w glowce niemowlaka

Data utworzenia : 2015-12-02 16:16 | Ostatni komentarz 2015-12-12 14:44

Marzenka518

15059 Odsłony
4 Komentarze

Witam,mam pytanie czy ktoras z mam miala dziecko z torbielka w glowce wchlaniajaca sie do swiatla komory?Po jakidm czasie sie wchlaniaja?Czy rozwoj dziecka przebiega prawidlowo? Prosze o porady gdyz moj synek posiada taka torbielke ma 6 miesiecy. Pozdrawiam i czekam na odp.

2015-12-12 14:44

Nasz synek również urodził się z torbielą w główce. Pediatra i specjalista od radiologii powiedział, że nie ma co się przejmować jeśli torbiel się nie powiększa, że o wiele ważniejsze są prawidłowe przepływy w mózgu, a torbiele mogą występować często i nie są powodem do zmartwień (o ile nie rosną). U większości dzieci nie są nawet wykryte - bo standardowo nie robi się przecież po urodzeniu USG główki. Pierwszą kontrolę torbieli robiliśmy miesiąc po urodzeniu - zmniejszyła się. Kolejna kontrola w styczniu. Synek rozwija się prawidłowo, nie ma u niego żadnych objawów związanych z obecnością torbieli.

2015-12-09 15:36

mój mały też miał(może dalej ma) torbiel. miał nawet robioną TK główki jak miał 9 dni bo było podejrzenie jakiejś zmiany chorobowe, na szczęście okazał się to tylko artefakt. Natomiast o torbielce profesor w Dziecięcym Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie powiedział, że to w ogóle nie ma znaczenia i że się samo wchłonie i w innym szpitalu dziecięcym powiedzieli to samo i neurolog do którego chodzimy też, więc uwierzyłam i się tym nie przejmuję. większość dzieci ma takie torbielki, to wynika z niedojrzałości, tylko nie wszystkie dzieci się bada, bo to niepotrzebne. mój miał zrobione USG po urodzeniu tylko dlatego, że był wcześniakiem, inne dzieci nie miały.

2015-12-04 09:44

U mnie synek miał po urodzeniu robione usg przez ciemiączkowe główki i wyszedł mu torbiel o wielkości 4, 7 mm. po dwóch miesiącach powtórzyłam usg i wyszło, że się zmniejszył i jest 1, 7 mm. Pani doktor powiedziała, że pięknie się wchłania i wchłonie się całkowicie. Musisz kontrolować tę torbiel, prawdopodobnie i tu się wchłonie, ale lepiej dmuchać na zimne dla własnego spokoju i bezpieczeństwa malucha.

2015-12-02 16:31

Marzenko, uważam, że lepiej było by zamieścić ten wątek w sekcji zdrowie i poprosić o wypowiedź Panią Ekspert. Pozdrawiam :)