Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

chodzenie - 15 miesięcy i nadal nic

Data utworzenia : 2015-11-24 09:49 | Ostatni komentarz 2015-11-29 22:02

marta220889

1670 Odsłony
8 Komentarze

Hej dziewczyny. Powiedźcie mi ile miały wasze dzieciaczki jak zaczęły chodzić? Mój synek ma 15 miesięcy i absolutnie nic. Tylko raczkuje wszystkie dzieci które się urodziły w podobnym czasie co mały już chodzą. Zaczynam się martwić ponieważ nawet nie chcę chodzić za rękę. Za dwie jeszcze pójdzie ale za jedną absolutnie. Wogóle gdy chodzi za dwie ręce cały tłów ma pochylony do przodu.

2015-11-29 22:02

Witam, Można się skonsultować z fizjoterapeutą aby może podpowiedział jakieś domowe zabawy-ćwiczenia które wsparłyby naukę samodzielnego chodzenia. Może też zerknąć na dziecko. Ale nie ma jeszcze powodów do niepokoju. Do 18 miesiąca, tak jak pisały dziewczyny dziecko powinno samodzielnie zacząć chodzić. Można bawić się z dzieckiem na piłce rehabilitacyjnej, w różnych pozycjach. Dzięki temu będą pracowały różne mięśnie, stymulowany będzie układ przedsionkowy, który między innymi jest odpowiedzialny za równowagę. Dzięki takim zabawom dziecko też pewniej zaczyna czuć się w przestrzeni. Pozdrawiam Marta Cholewińska-Dacka

2015-11-24 20:37

Mojego kolegi syn zaczal chodzic gdy mial 18 miesiecy, jesli jestes bardzo zanyepokojona skonsultuj sie z pediatra.

2015-11-24 20:29

Dziecko ma prawo nauczyć się samodzielnego chodzenia do 18 miesiąca życia, także Twój synek ma jeszcze czas. Jeśli po tym czasie nie zacznie chodzić sam, powinnaś się z nim udać do specjalisty. Mój synek co prawda zaczął chodzić za dwie rączki jak miał około 8 miesięcy, za jedną miał 10,5 miesiąca, a sam tydzień przed roczkiem. Od mojej koleżanki synek(2 tygodnie młodszy od mojego) miał prawie 14 miesięcy i jeszcze sam nie chodził - dopiero zaczął stawać przy meblach, także bez obaw! :)

2015-11-24 14:23

Mój synek szybko sam zaczął stawać, niedługo chodzić. Nikt mu w tym nie pomagał, miał w swoim tempie to robić. Moja mam kupiła szelki do nauki chodzenia, ale nawet tego z pudełka nie wyjęłam. Upadkami w ogóle się nie przejmował. Jak miał skończone 11 miesięcy to już chodził sam i dosyć pewnie. Jeśli to niepokoi, to lepiej z pediatrą przedyskutować, lub z fizjoterapeutą. Ja co prawda słyszałam, że do 15 miesiąca powinien samodzielny krok zrobić, ale nie było tam mowy o chodzeniu non stop.

2015-11-24 14:11

Twoje dziecko ma jeszcze czas na chodzenie, nie martw się. Jeżeli ten problem bardzo Cie przejmuje to warto iść na konsultacje lekarską. Czasami jak ktoś fachowym okiem zdiagnozuje dziecko to człowiek się uspakaja. Ważne ,że dziecko raczkuje .Moja córka za dwie ręce też długo pochylała się do przodu lub do tyłu. Nie ma co zmuszać dziecka. Moja teściowa "pomagała" rocznej córce w nauce chodzenia i efekt był taki ,że dziecko przeszło kawałek samodzielnie i się przewróciło. Po tym zajściu dziecko bało się zrobić krok.

2015-11-24 13:23

Ostatnio rozmawiałam z fizjoterapeutą przy okazji masażu i mówił że jeśli dziecko nie chodzi do roczku to nic strasznego, zaczął by je baczniej obserwować przy 16 miesiącu, jednak to też nie znaczy że coś jest nie tak. Każde dziecko ma swój czas i nie masz się absolutnie czym przejmować. Dla swojego spokoju oczywiście możesz się udać do fizjoterapeutów albo pediatry który przebada dziecko:)

2015-11-24 12:47

Mój też ma 15 miesiecy i nie chodzi :) boi się puścić. Czasem sam stanie zrobi kroczek ale jak się zorientuje żę sam stoi to siada. Będę się martwić jak skończy 18 miesięcy :) I nie porównuj dzieci,Twoje dziecko to nie wszyscy !!! :) mój za jedną też nie chce,ba on już nawet za dwie nie chce a kiedyś chcial. Szybciej mu jest raczkować :)

2015-11-24 10:18

Marta tu wklejam link do jednego z wątków z wypowiedzią pani ekspert, która powinna Cię uspokoić. http://lovi.pl/pl/forum/5/406/3 Teoretycznie synek ma czas do 18 miesiąca na podjęcie samodzielnie czynności chodzenia. Jak się niepokoisz warto udać się choćby na konsultację do specjalisty fizjoterapeuty, który oceni rozwój ruchowy synka, napięcie mięśniowe i ewentualnie zaleci ćwiczenia wzmacniające pewne partie mięśniowe. Moje dziecko zaczęło chodzić w roczek. Wcześniej przez trzy miesiące intensywnie raczkowała. Nawet teraz lubi sobie poraczkować :-).