Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Dzień zamiast nocy.

Data utworzenia : 2015-11-06 19:53 | Ostatni komentarz 2016-01-21 10:58

konto usunięte

1998 Odsłony
18 Komentarze

Witam, moja 3 miesięczna córka jak dotąd przesypiała ładnie noc, łącznie 6 godzin i póżniej co 5-4godz. Od tygodnia pomyliła dzień z nocą, tzn w dzień śpi twardo po 6 godz a w nocy WCALE albo po godzinie. Jestem strasznie zmęczona, bo mam jeszcze syna 5 letniego i musze zająć się też nim. Proszę was o pomoc jak przestawić z powrotem małą na to żeby spała w nocy.

2015-11-06 21:01

ja zawsze staram się, żeby drzemka w dzień była inna niż w nocy sen - czyli w dzień jest puszczone radio, chodzą ludzie, okna odsłoniete :) Tak żeby dziecko nie miało dobrych warunków do spania. A jak idzie wieczór to razem zasłaniamy zasłony, zapalamy nocną lampkę i gasimy duże światła, kąpiemy sie, smarujemy i tulimy, wyciszając :) A jak zaśnie to pali sie tylko malutka lampka a w pokoju jest cicho :)

2015-11-06 20:43

Przede wszystkim postaraj się nie rozmawiać z córeczką w nocy. Dziecko musi wiedzieć, że dzień jest od zabawy, a noc od spania. Zadbaj też o odpowiedni nastrój w sypialni. Zasłoń rolety, zapal małe światełko. Pamiętam, że mój synuś też kiedyś potrafił budzić się wyspany w środku nocy. Choć gaworzył i uśmiechał się do mnie, to nie odpowiadałam na Jego zaczepki :) Wiem, że to czasem trudne, ale to naprawdę skutkuje. Córcia się przestawi. Musisz być tylko cierpliwa :)