Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Dzień zamiast nocy.

Data utworzenia : 2015-11-06 19:53 | Ostatni komentarz 2016-01-21 10:58

konto usunięte

1999 Odsłony
18 Komentarze

Witam, moja 3 miesięczna córka jak dotąd przesypiała ładnie noc, łącznie 6 godzin i póżniej co 5-4godz. Od tygodnia pomyliła dzień z nocą, tzn w dzień śpi twardo po 6 godz a w nocy WCALE albo po godzinie. Jestem strasznie zmęczona, bo mam jeszcze syna 5 letniego i musze zająć się też nim. Proszę was o pomoc jak przestawić z powrotem małą na to żeby spała w nocy.

2016-01-21 10:58

ja miałam taki problem na jakis krótki okres czasu niestety.... jak maluch miał 2 miesiace...ale doczytałam ze w dzien trzeba z maluszkiem wiecej sie kontatowac...gadac do niego ,bawic a wieczorem przygaszac swiatło, byc cicho by kojarzyło cisze i ciemno ze spaniem :) uda ci sie to nie jest takie trudne jednak uwaga ...na pewno nie bedziesz wyspana ...to sie musisz liczyc z tym ze bedziesz musiala zrezygnowac ze snu

2016-01-18 15:10

Jak ja się cieszę, że nigdy nie miałam takiego problemów z moim synkiem... Od maleńkości uczyłam go mniej więcej starych pór, jeśli chodzi np jedzenie, czy nawet drzemki. Wiadomo noworodka nie idzie tego nauczyć, ale niemowlę już tak i tak jakoś mały mi się nauczył i nie wyobrażam sobie jakby miało być inaczej...

2016-01-16 10:57

Córeczka musi odróżnić dzień od nocy, trzeba jej w tym pomóc i jej to ułatwić. Ważny jest codzienny rytuał. Na przykład w dzień są hałasy jest jasno, rozmawiacie, wieczorem jest kąpiel, trzeba ograniczyć dźwięki, światło, wyciszyć dom. Może małą coś rozbudziło i się tak przestawiła. A może to skok rozwojowy, skoro kończy 3 miesiące i dlatego tak jej się zmieniło. Niedługo wszystko wróci do normy:)

2016-01-16 09:32

Jak śpi w ciągu dnia to niech panuje naturalny szum w domu. Nie staraj się robić wszystkiego po cichu. Nie zaslaniaj rolet, niech malutka wie ze jest dzień :) A w ciągu nocy to tak jak pisały poprzedniczki - nie rozmawiaj z corcią, niech w sypialni panuje półmrok. Powinno pomóc :-) Z doświadczenia wiem ze rytuały są bardzo ważne. Mój synek o godzinie 20 zawsze śpi. Koszmarem były tegoroczne święta jak spędziliśmy je z moja rodzina i z tesciami ... dziecko kompletnie wybite z ustalonego rytmu = w naszym wypadku doprowadzenie mnie na skraj wytrzymałości nerwowej :-p

2015-11-29 21:56

WItam, Tak już czasami bywa, szczególnie u takich maluszków. Ale skoro to już wiesz to póki co staraj się pilnować aby trzymać się ustalonych rytuałów i pór snu. Z czasem powinno być coraz łatwiej :} pozdrawiam Marta Cholewińska-Dacka

2015-11-23 17:44

Było już lepiej lecz byliśmy u rodziny wróciliśmy po 21 i mała jakby się przestawila. Nie zasnela przez całą noc, dopiero po 5rano... Teraz śpi twardo... Niestety delikatne odejście od rytuału powoduje zaburzenie w tym co zdążyliśmy wypracować do tej pory...

2015-11-21 23:15

Witam, k.Sepiolo czy coś się zmieniło? Czy córeczka lepiej śpi w ciągu nocy? pozdrawiam Marta Cholewińska-Dacka

2015-11-08 10:25

mnie mąż denerwował na początku bo gadał do syna jak sie w nocy obudził a ja chciałam szybko go przebrać i nakarmić żeby się nie rozbudził. a ja teraz kładę dziecko dość późno bo między 21.30 a 22 i przynajmniej spi do 8, a jak się wczęsniej obudzi to nie gadam tylko smoczka daje żeby się nie rozbawił i na razie to działa :) mi też jest cieżko nie odezwać się do dziecka ale uwierz że da się i to tylko wyjdzie na dobre ;)