Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Jak zachęcic maluszka do przekrecania główki na drugą stronę.

Data utworzenia : 2015-11-03 12:33 | Ostatni komentarz 2016-06-15 10:19

M.Kalicka

2292 Odsłony
28 Komentarze

Drogie mamuśki. Wiktoria ma 2 miesiące i uwielbia spać jak i lezec na jednym boku ( prawym). Gdy nie śpi , układam wszystkie zabawki na lewą stronę i sama kładę sie z lewej strony , ale to w zależności raz przekręci główkę , a raz nie. A innym razem obraca główką nom stop w lewo i prawo. Natomiast spac uwielbia tylko na prawym boku , staram sie podkładać jej kocyk robiąc taką "podporę" żeby sie nie przekreciła , to często budzi się z płaczem . Licze na Wasze porady co mogę jeszcze zrobić żeby Wiki przekręcała sama główkę. Czy od tego leżenia może zrobić sie asymetria ciała ?

2015-11-03 15:05

Mialam tak z pierwszym synkie, ze spał cały czas tylkona prawej stronie głowki. Musiałam mu ją troche wyrównać :-) Jak dobrze zasnął to przekręcałam jego główkę na drugą stronę a ztej prawej strony kładłam malą podyszczkę aby się przypadkiem znow nie połozył na tej prawej - obserwowałam synka czy się przez to nie denerwuje, czy ta podusia mu nie szkodzi - było ok:-) Drugi sposób to przestawiałam go w łóżeczko z jednego kranca w drugi, zeby przekrecał główke w naszą strone. trzeci sposób to wieszałam cos kolorowego przy tej stronie łóżeczka w która chciałam zeby sie patrzyl i przekrecal główke :-) Główka sie wyrównała :-)

2015-11-03 14:08

Dokładnie już nie pamiętam teraz ma 8mc to luka w pamięci :) Ale pediatria na darmo nie wspomniał o tych 3 mc myślę. Kochana u mnie było to samo też się po takich gadkach doszukiwalam że niby coś się krzywo jeden policzek ma większy drugi nie bo ciągle na nim śpi, mąż mnie krzyczał że wymyslam! I tak z perspektywy czasu widzę że było. Zaruwno teraz jak i wtedy wygląda normalnie :) Niemartw się i nie ma co na siłę dzecku ustawiać minie jej to i w żaden głębszy problem się nie przerodzi :D

2015-11-03 13:43

Pediatra na szczepieniu mówił , że do 3 miesiąca to niby normalne ,że dzieci tak mają. Ale jak przychodzą goście w odwiedziny to każdy swoje piec groszy wtrąci. I już taki miałam mętlik ,że zaczęłam wariować i ją "musztrować" z jednej strony na drugą , a przy tym czasem była mega rozdrażniona. Kojarzysz może kiedy zaczęła swobodnie sama przekręcać główkę ?

2015-11-03 13:26

Ja bym się nie martwiła moja mała dość długo spiąć na brzuchu miała głównie głowę w jedną stronę i nic jej przez to nie jest żadnej deformacji nie ma. Teraz sama się kręci jak śpi raz na jednej stronie raz na drugiej. Tak jej pewnie najlepiej :) możesz oczywiście stosować triki z zabawkami dla zaciekawienie czy inne podpórki ale za chwilę problem i tak powinien zniknąć. Ciekawość świata odkrycie innych możliwości swojego ciała i pozycji :)