Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Jak zachęcic maluszka do przekrecania główki na drugą stronę.

Data utworzenia : 2015-11-03 12:33 | Ostatni komentarz 2016-06-15 10:19

M.Kalicka

2291 Odsłony
28 Komentarze

Drogie mamuśki. Wiktoria ma 2 miesiące i uwielbia spać jak i lezec na jednym boku ( prawym). Gdy nie śpi , układam wszystkie zabawki na lewą stronę i sama kładę sie z lewej strony , ale to w zależności raz przekręci główkę , a raz nie. A innym razem obraca główką nom stop w lewo i prawo. Natomiast spac uwielbia tylko na prawym boku , staram sie podkładać jej kocyk robiąc taką "podporę" żeby sie nie przekreciła , to często budzi się z płaczem . Licze na Wasze porady co mogę jeszcze zrobić żeby Wiki przekręcała sama główkę. Czy od tego leżenia może zrobić sie asymetria ciała ?

2016-06-15 10:19

U nas pomogły zabawki. te które wzbudzały zaintereseowanie Frania kładłam mu po stronie lewej "mniej używanej"-jak to nasza pani doktor określiła. W nocy kiedy spał ze mną( bo czasem mu się zdarzało) kładłam się też z lewej strony bo lubi zasypiać patrząc w moją stronę, fotelik w aucie tez daliśmy z drugiej strony, bo lubi patrzeć przez okienko.. Najważniejsze to nie robić nc na siłe, nie przekręcać, bo można w ten sposób zrobić krzywdę.

2016-06-15 10:14

Ta znajoma troszkę się zniechęca kiedy widzi jak jej mała strasznie płacze i wygina się przy tym w różne strony. Pewne jest, ze musi to robić dla jej dobra..może w końcu wszystko się jakoś ułoży i mała zacznie robić postępy.

2016-06-14 21:51

Dzieci z reguły nie chcą współpracować, gdyż jest to dla nich wymuszona pozycja..niestety, a powinna być naturalna, aczkolwiek każde ćwiczenia rozpoczęte wcześniej przynoszą rezultaty. No i determinacja rodziców i konsekwencja w kwestii ćwiczeń.

2016-06-13 10:30

Klio tak kiedy asymetria jest dość silna wtedy możemy a nawet powinniśmy zaopatrzyć się w poduszkę ortopedyczną. Moja znajoma miała właśnie taki problem - teraz mi się przypominało właśnie miała taką poduszkę. Chodziła na rehabilitację i miała indywidualnie dobrane ćwiczenia dla dziecka tylko ona miała jeszcze problem bo jej mała nie chciała współpracować kiedy ta asymetria jakoś minęła to teraz córka ma 9 miesięcy i jeszcze nie siedzi...no i znowu czeka rehabilitacja.

2016-06-07 21:25

U nas asymetria była dość silna i utrzymywała się dość długo, za sprawą rehabilitacji bardzo dużo zyskaliśmy. Fizjoterapeuta pokazał nam jak nosić dziecko, jak układać je do snu, czy nawet jak karmić. U nas przydatna była poduszka ortopedyczna, która podtrzymywała pozycję, by córce zlikwidowała się asymetria stosowana 3x dni na jednej stronie i raz na drugiej. Kładzenie dziecka na łóżku, przewijaku czy podłodze i stymulowanie jego wzroku poprzez świecenie lampką od strony, która była rzadziej używana przez córkę. Stymulowanie jej policzka poprzez wypychanie na stronę pożądaną i to najczęściej kończyło się sukcesem i dostarczało znacznej poprawy, aczkolwiek każda forma ćwiczeń jest indywidualna z dzieckiem.

2016-06-07 12:55

Najlepszym sposobem na takie sytuacje jest układanie od pierwszego dnia życia dziecka, raz na jednej raz na drugiej stronie bo wtedy dziecko nie zwraca uwagi w późniejszym czasie na którym boki leży czy śpi. Potem nawet lekarz zauważy, że dziecko jest układane na jedną stronę i może zalecić nawet rehabilitację, tak było u znajomej własnie córka upodobała sobie prawą stronę i potem musiał z nią chodzić do specjalisty i wszystko wróciło do normy po jakimś czasie.

2016-03-14 23:15

U nas mały ciągle spał na prawej stronie i miał ją spłaszczoną ale pani doktor kazała kupić kilo soli zwykłej soli zawinąć w kocyk i podkładać pod głowę żeby nie przekręcał się z powrotem bo wszystkie kocyki wypychał i podziałało - teraz główka na nowo jest piękna i okrąglutka :)

2016-03-07 09:53

O takim przekładaniu dziecka trzeba bardzo pamiętać właśnie żeby główka się nie zdeformowała i żeby malec odwracał je w dwie strony. Nas to nic nie kosztuje a dziecku pomagamy w ten sposób.