Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Ulewanie, zasypianie

Data utworzenia : 2015-11-02 15:04 | Ostatni komentarz 2016-03-02 21:46

aimer

2428 Odsłony
29 Komentarze

Witam, Mam 4 miesięczną córeczkę, która praktycznie przed każdym przystawieniem do butelki zaczyna płakać albo być niespokojna, rzucać się, odwracać. Przed każdym zaśnięciem płacze i do tego ulewa mi każdą ilość, którą zje , czy jest to mleko, woda, czy też deserek, obiadek. Nie wiem co robić a jest to już dosyć męczące bo muszę ją wciąż nosić ale noszenie rzadko pomaga.

2016-03-02 21:46

czyli mówicie że trzeba przeczekać???

2016-03-02 16:28

Dziecko, które ma etap ząbkowania i ulewa, bardzo często przy tej czynności niestety ulewa. Ma wrażliwe gardełko i gdy brzuszek najedzony to odruch wymiotny i ulewanie gotowe.

2016-03-02 05:38

Tez myślałam że u nas bez lekarza się nie obejdzie ale na szczęście to był tylko taki okres. Równo miesiąc właśnie od 4 do 5. Z tym ze mój urwiska od zawsze był ruchliwy a teraz do tego ząbkowanie wiec karmienie to naprawdę próba mojej wielkiej cierpliwości :-) Ale oczywiście ja jestem całkowicie za jeśli chodzi o poradzę nie się specjalisty. Wiadomo, ma się 100 % pewności a i mama spokojniejsza.

2016-03-01 23:30

Roksana nasz też od momentu ząbkowania ulewa ale z tego co podpatrzyłam to drapiąc dziąsła wsadza rączkę za daleko i nieświadomie prowokuje.... wydaje mi się że aimer bez pomocy specjalisty nie da sobie rady....

2016-03-01 10:53

Spróbuj włączyć małej dźwięk suszarki. Może być z internetu. Mój mały teraz zabkuje i nie bardzo chce jeść. Butelka podrażnia mu dziąsła i przy jedzeniu bardzo płacze. Ostatnio zaczęłam włączać mu biały szum właśnie z yt. Synek skupia się na tym dźwięku, wycisza, i ładne je. Spróbuj może wam też pomoże :-)

2016-01-31 06:50

Tez mamy ten problem. Synek nigdy nie ulewał aż do momentu gdy zaczął ząbkowac. Przebieram go niezliczoną ilość razy w ciągu dnia bo sliniakow nie toleruje. Podobno maluchy z tego wyrastają :-) Można spróbować tego zageszczacza dostaniesz w każdej aptece, lub zageszczac mleko kleikiem :-)

2015-11-21 23:10

Witam, A czy konsultowałaś się może z pielęgniarką laktacyjną? Czasami poradę można otrzymać telefonicznie. Myślę, że warto zadzwonić i porozmawiać. Nie wykluczone, że spotkanie będzie potrzebne. Pisz do nas czy są jakieś zmiany. Pozdrawiam serdecznie, Marta Cholewińska-Dacka

2015-11-08 20:12

aimer znam ten ból niestety. Miałam małego ulewacza do końca 8-ego miesiąca życia. Synek od samego początku bardzo ulewał, nieważne czy był przy piersi, czy dostał ociągnięte mleko w butli. Oczywiście był odbijany po każdym karmieniu(nawet kilka razu mu się odbijało), stosowałam różne pozycje do karmienia, takie jakie zalecił pediatra i nic to nie dało. Mój mały ulewał całymi dniami, nawet 3 godziny po jedzeniu i oczywiście po wszystkim. Zagęszczałam mu mleko specjalną substancją zagęszczającą przeznaczoną dla dzieci ulewających. Miałam nawet syrop przeciw ulewaniu, ale nie pomogło. Taki urok, że musiało samo prześć i tak to trwało do końca 8 miesiąca życia synka. Próbowałaś już może syropku albo zagęszczacza?