Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

brak zainteresowania

Data utworzenia : 2015-10-25 12:27 | Ostatni komentarz 2015-11-21 23:13

basiadzw

1843 Odsłony
11 Komentarze

drogie mamy moze macie jakies sposoby. A więc. Ucze synka machac "papa", klaskac. ale on jakby nie był zainteresowany. na "papa" reka mu tam bezwładnie jakby macha ale o klaskaniu nie ma mowy :( troche mnie to przeraża gdyż nasza sasiadka która jest starsza o 2 miesiace potrafi juz nawet pokazać gdzie ma oko ucho i tak dalej. kolejnym moim strem jest to jego płakanie. płacze jak sie serek skończy, jak sie mu kluczy nie da, a najbardziej jak np tatuś wychodzi z pokoju i zamknie drzwi. JEdnak jestem ja przeciez. Tak samo jest jak mam go na rekach i zamykam drzwi albo łapie go przy schodach i zanosze do pokoju i wiadomo drzwi zamykamy. płacz nie mozliwy. Nie wiem juz czy mam go przytulić czy ignorować. po prostu płacze o byle głupote. Czasem nawet jak go tylko od tv odciagne i posadze troche dalej.

2015-10-26 07:30

wiem że kazde dziecko ma osobny tok rozwoju ale jakos to we mnie siedzi :( Tak jak napisałaś annawianna lepszy rozwój jest jak dziecko sie spotyka z rowieśnikami. był taki moment że bartosz zaczął siadać za 2 dni raczkowała za 2 tygodnie juz stawał. widział to u swojej kolezanki starszej o 4 miesiace. ale tak jak napisałam to siedzi we mnie :(

2015-10-25 21:03

Podobnie jak Nienormatywna uważam że nie powinno się porównywać dziecka do jego rówieśnika i zamartwiać się jeżeli na ten moment " gorzej " wypada. To że dziecko nie chce robić pa pa czy trudniej przychodzi mu nauka jakiś umiejętności nie oznacza że coś jest nie tak. Mój synek też dość długo nie robił pa pa a kosi kosi nie robi nawet teraz ale za to są rzeczy które robi rewelacyjnie jak na swój wiek. Pamiętam że Wojtuś zaczął robić pa pa kiedy widział to u innych dzieci i kojarzył pa pa z tym że on lub dzieci wychodzą i teraz wystarczy że zakładam mu kurteczkę a on robi pa pa osobie która jest z nami lub u której jesteśmy. Próbowałam go robić jedzie rowerek ale nie bardzo chce sam to robić natomiast podoba mu się jak ja " pedałuję " jego nóżkami. Natomiast zauważyła też że przez długi czas nie cieszył się gdy robiłam kuku zakrywając twarz aż pewnego dnia to On wszedł za zasłonę i gdy pokazał twarz z uśmiechem powiedziałam kuku i od tej pory bardzo się mu to podoba. Czasami jest tak że dziecko w ciągu jednego dnia zrobi tak ogromny postęp że potrafi bardzo pozytywnie zaskoczyć wszystkich.

2015-10-25 20:12

A ile ma synek?? Po pierwsze - nie porównuj :) Dziewczyny mnie na tym forum nauczyly, że nie warto. Moja Zosia w 25 tygodniu zaczeła chwytać za stópki, a Niuni Marysia już w 15 tygodniu wkładała je do buzi. Każde dziecko ma swój czas i swoje tempo. Następnie co innego dziewczyna, co innego chłopak. Zauważyłam że dziewczynki sa chętne nawiązywać relacje a tym samym szybciej powtarzają czynności, uśmiechają się albo przytulają. Gdzieś czytałam o takich badaniach na noworodkach - chłopcy godzinami wpatrywali się w obrazki z samochodami, zwierzetami, a dziewczynki wolały twarze ludzi :) To wszystko ma znaczenie. A jak już bardzo Cie niepokoi takie zachowanie to poproś o skierowanie do neurologa - jeśli są to obiawy autyzmu to im szybciej to wykryje lekarz tym szybciej podejmiecie terapie i jak bedzie większy to nie będzie widać różnicy :) Też czytałam badania w których mówiono, że lekki autyzm wykryty do 2 roku życia jest wyleczalny w 99% :) Więc pochodź popytaj - a przede wszystkim sprawdź czy faktycznie wolniej się rozwija z poradnikami a nie porównując do innych dzieci :) Będzie dobrze zobaczysz. A płaczem się nie przejmuj - to znaczy, że ma z Wami więź i w ten sposób sie komunikuje :)