Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

brak zainteresowania

Data utworzenia : 2015-10-25 12:27 | Ostatni komentarz 2015-11-21 23:13

basiadzw

1842 Odsłony
11 Komentarze

drogie mamy moze macie jakies sposoby. A więc. Ucze synka machac "papa", klaskac. ale on jakby nie był zainteresowany. na "papa" reka mu tam bezwładnie jakby macha ale o klaskaniu nie ma mowy :( troche mnie to przeraża gdyż nasza sasiadka która jest starsza o 2 miesiace potrafi juz nawet pokazać gdzie ma oko ucho i tak dalej. kolejnym moim strem jest to jego płakanie. płacze jak sie serek skończy, jak sie mu kluczy nie da, a najbardziej jak np tatuś wychodzi z pokoju i zamknie drzwi. JEdnak jestem ja przeciez. Tak samo jest jak mam go na rekach i zamykam drzwi albo łapie go przy schodach i zanosze do pokoju i wiadomo drzwi zamykamy. płacz nie mozliwy. Nie wiem juz czy mam go przytulić czy ignorować. po prostu płacze o byle głupote. Czasem nawet jak go tylko od tv odciagne i posadze troche dalej.

2015-11-21 23:13

Witam, Basiadzw w jakim wieku jest dziecko? pozdrawiam, Marta Cholewińska-Dacka

2015-11-08 20:03

Nie ma sensu porównywać swoich pociech z pociechami od koleżanek. Każde dziecko jest indywidualne i rozwija się w swoim własnym tempie. Moja koleżanka wyznaje niestety zasadę, że im szybciej tym lepiej. A takim czymś można tylko dziecku zaszkodzić. Wkładała synka do chodzika, gdy ten miał 4,5 miesiąca, bo myślała, że szybciej będzie chodził... Nie ma co na siłe dzieci uczyć :) Przyjdzie czas to same nas zaskoczą tym, co potrafią :)

2015-11-08 11:09

Wszystko przychodzi z czasem:) tak jak pierwsze kroki czy słowa i nic na to nie poradzimy, że nasze baby robi coś miesiąc później niż koleżanki. Warto całą naukę traktować jako zabawę a nie "tresowanie" by pomachało na zawołanie.

2015-10-30 14:29

Daj dziecku trochę czasu i nie zmuszaj to do poznawania tych nowych rzeczy . Zobaczysz za jakiś czas gdy będzie miał dobry humor to Co pokaże papa i inne. Pewnie w najmniej spodziewany momencie.

2015-10-30 13:11

Może Twoje dziecko jeszcze jest za małe na machanie i klaskanie. Każde dziecko ma swój rytm w rozwoju, szkoda Twoich nerwów. Ja się pogodziłam z tym że moja córka z jednymi rzeczami w rozwoju jest do przodu z i innymi do tyłu. Nigdy innym mama nie mówię moja potrafi już to i to, bo wiem że może to być przykre. Jeśli masz jakieś wątpliwości to zawsze możesz pediatry zapytać, jak będziesz na wizycie.

2015-10-29 20:19

Każde dziecko rozwija się w swoim rytmie. Pamiętaj jednak,że dziecko NIE MUSI na rozkaz rodziców "robić PA PA" "pokazywać : oko,ucho,usta,nos". Jeżeli dziecko jest zdrowe to nie powinnaś panikować tylko dlatego,że płacze za jednym z Was lub wtedy jak zabierasz Go ze schodów. Jednak jeżeli zauważyłaś coś co naprawde Cię niepokoi to tak jak napisała Lenka26 udaj się do lekarza,bedziesz spokojniejsza. Pozdrawiam

2015-10-28 12:04

każde dziecko jest inne, Kacper się dość szybko rozwija, nabiera nowych umiejętności ale np dość wolno rośnie, w rodzinie jest dziecko w tym samym miesiącu, bardzo szybko rośnie (kacper nosi rozmiar 62-68, a tamta 74) ale z umiejętnościami jest w tyle. Zastanów się, pewnie Twoje maleństwo posiada inne umiejętności od tamtego dziecka :) ważne że jest zdrowe :)

2015-10-26 14:01

Jeśli masz jakieś obawy skonsultuj to z lekarzem nic nie kosztuje a będziesz spokojniejsza i nie będziesz się zadręczać że coś jest nie tak.