Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Słaba obręcz barkowa

Data utworzenia : 2015-09-18 09:37 | Ostatni komentarz 2015-09-28 20:59

sury88

2658 Odsłony
3 Komentarze

Moja córeczka ma 2,5 miesiąca i nadal nie podnosi główki z pozycji na brzuszku (trzymana w pionie do odbicia radzi sobie z główką wspaniale). Gdy kładę ją na brzuszku zaczyna się denerwować, płacze a rączki prostuje i układa wzdłóż tułowia :( udaje jej się jedynie przekręcić główkę z boku na bok... Neonatolog stwierdziła słabą obręcz barkową i dała nam skierowanie do neurologa na rehabilitację :( jak mogę sama pomóc córeczce? Boję się, że nie będzie raczkować i siadać... :(

2015-09-28 20:59

Witam, Najlepiej niech obejrzy ją specjalista i zaleci ćwiczenia. Trudno nie widząc dziecka coś doradzić, szczególnie że jest to tak małe dziecko. Jedyne co mogę podpowiedzieć to proszę układać ją na brzuszku, może na krótsze chwile ale często w ciągu dnia. Są zabawy wzmacniające mięśnie obręczy barkowej, ale warto skonsultować się w ich sprawie ze specjalistą np. układanie dziecka na walcu dmuchanym w pozycji na brzuszku i bujanie go, można po ułożeniu na brzuszku zaciekawiać dziecku różnymi zabawkami dźwiękowymi (np. butelka z ryżem, kaszą, kamieniami itp.) czy instrumentami. Warto też dbać o odpowiednie pozycje dziecka podczas pielęgnacji oraz noszenia - tu mogę odwołać np. do książki i filmików Pawła Zawitkowskiego. Proszę dać znać co powiedział lekarz :) i serdecznie pozdrawiam, Marta Cholewińska-Dacka

2015-09-19 20:41

najszybszy termin udało się ustalić na 21 października... pewnie zleci jej serię specjalnych masaży (?), zobaczymy.

2015-09-18 22:57

A kiedy masz wizytę u neurologa ..? Ja Ci za bardzo nie pomogę bo nie wiem jak mają wyglądać te ćwiczeni ale jak będziesz na rehabilitacji to na pewno lekarz powie jak możesz pomóc córce. Trzymam kciuki za Was Daj znać jak idą postępy i głowa do góry... będzie dobrze :)