Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

nauka wstawania

Data utworzenia : 2015-08-10 13:34 | Ostatni komentarz 2015-08-13 21:06

Justyna-1983B

1395 Odsłony
6 Komentarze

Jak zachęcić malucha do nauki wstawania. Ma już roczek, a nie chce sam wstawać, raczkuje też niechętnie.

2015-08-13 21:06

niemożna się śpieszyć zrobi to gdy nadejdzie odpowiednia chwila ale najlepiej postawić dziecka niech się podpiera i samodzielnie stoi a pani może ją trzymać z tyłu aby wiedziała ,że nic sie mu nie stania

2015-08-13 17:53

No tak 18 miesięcy to już chodzenie, moje małe niedopatrzenie :-).

2015-08-13 16:17

Witam, trudno powiedzieć bez obserwacji dziecka czy jest to sytuacja która może już niepokoić. Istotne jest to jak przebiega cały rozwój psychomotoryczny dziecka i czy jest harmonijny, jaka jest jakość ruchu i inne. Justyna-1983B myśle, że warto skonsultować się z fizjoterapeutą. Jeśli chodzi o 18 miesięcy o których piszesz Artan to do tego czasu dziecko powinno opanować umiejętność samodzielnego chodzenia, niektórzy specjaliści mówią o czasie do 15 miesiąca. Do tego czasu dziecko powinno już wstawać czy raczkować (choć należy pamiętać, że niektóre dzieci pomijają raczkowanie i przechodzą od razu do kolejnego etapu rozwoju psychomotorycznego). Jeśli jednak do tego czasu ma trudności z raczkowaniem czy wstawaniem to wymaga to z pewnością sprawdzenia. Pozdrawiam, Marta Cholewińska-Dacka

2015-08-11 09:52

Pediatra stwierdził, że wszystko jest w porządku. Próbujemy ćwiczyć poprzez zabawę. Mój starszy syn był wcześniakiem i kończąc rok już powolutku chodził. A drugi jest leniwy i na razie woli siedzieć. Stąd moje obawy.

2015-08-11 07:06

wstawanie czy uczenie tej umiejętności .... ja trzymam ją na rękach a mała stopkami zapiera się, na kolanach o kolana moje i tak ćwiczymy bawiąc się ... w zasadzie kilka razy w ciągu dnia tak samo z siadaniem trzymam za rączki i do siadania w tej pozycji trochę jesteśmy ... nic na siłę, jednak ćwiczyć mięśnie trzeba .....raczkowanie też jako że bawiąc się z małą na kocu czy np. po kąpieli odbija się ode mnie uderzając stopkami lubi te zabawy .....

2015-08-10 14:00

Nic na siłę. Dziecko do 18 miesiąca ma fizjologiczne czas nauczyć się tej umiejętności i nie ma co wcześniej wymuszać na nim tego. A rozmawiałaś o tym z pediatrą? Widział powody do niepokoju, sugerujące opóźnienie rozwoju motorycznego? Zobacz też tu http://lovi.pl/pl/forum/5/216/1 http://lovi.pl/pl/forum/5/406/1