Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Leworęczność

Data utworzenia : 2015-07-29 13:45 | Ostatni komentarz 2015-10-24 15:04

klio69

3142 Odsłony
31 Komentarze

Moja córka ma prawie rok i w większości przypadków używa lewej ręki. Chwytając zabawki lub jedząc, zazwyczaj podaję jej w prawą dłoń by ją uaktywnić, ale najczęściej kończy się to i tak przełożeniem w lewą dłoń. Na rehabilitacji usłyszałam, że nie powinnam się tym martwić, gdyż dziecko ma prawo używać lewej dłoni znacznie częściej niż prawej do 2rż. Córka jest rehabilitowana ze względu na wcześniactwo miała problem ze skracaniem prawego boku co może być jednoczesną przyczyną osłabienia prawej strony i przełożenia na to, że częściej aktywuje się lewą stroną. Czy jeżeli dziecko wykazuje w tym wieku większą skłonność do używania lewej strony, czy jest prawdopodobieństwo, że tak zostanie czy za pomocą ćwiczeń prawa strona się uaktywni?

2015-10-24 15:04

Kumpela to nie masz czym się martwić :) W międzyczasie może jeszcze jej się odmienic :)

2015-10-24 11:43

i moja az sie boje ze bedzie leworeczna bo zauwazam ze czesto ta lewa reka idzie w ruch ale od kilku tygodni systematyvznie cwicze wkladam jej w prawą reke najpierw pokazuje zabawke blizej prawej reki no i zobaczymy, a ciekawe wlasnie kiedy mozna sprawdzic ze dziecko stanie sie lewo albo praworęczne. Moja Alutka tez dopiero ma 5 miesiecy

2015-10-19 12:48

Podobno dopiero po 3 roku życia można uznać że dziecko jest leworęczne lub nie :) nie martw się na zapas:)

2015-10-19 02:52

Moja Zosia ma 5 miesiecy i wyciaga do wszystkiego tylko lewą rękę oraz ma ją duzo bardziej ruchliwą - ciekawa jestem czy to znaczy że będzie leworęczna? Kiedy wy poznawałyście po swoich dzieciach tę cechę??

2015-10-17 21:41

Trzeba sobie jakoś radzić :P najgorzej jest siedzieć koło leworęcznej osoby, hahaha, mój brat ma przy stole swoje miejsce i przynajmniej nikogo nie szturcha przy jedzeniu :)

2015-10-17 13:43

Ja jestem leworęczna moja nauczycielka zawsze była pełna podziwu bo dość że pisałam lewą ręką to jeszcze przewracałam zeszyt pod kątem 90 stopni heh :)

2015-10-17 09:52

Ale po co to w ogóle zmieniać? Tak już jest dziecko "zaprogramowane" i tyle. Przecież nie wszyscy muszą być praworęczni, ktoś musi być leworęczny. Ja nie mam zamiaru absolutnie się denerwować i wstydzić, że moje dziecko jest leworęczne (o ile sama sobie tego nie zmieni jeszcze). Powiem szczerze, że dla mnie osobiście jak ktoś jest leworęczny to taki podziw mam, bo jak ta osoba pisze lewą ręką?! Przecież ja nie umiem. :D

2015-10-16 14:50

masz rację :) Znam kilka osób leworęcznych i każda z nich umie pięknie malować,ozdabiać coś,robić różne prace plastyczne. Podobno na siłę uczenie dziecka praworęczności może dziecko doprowadzić do nerwicy ale co sie dziwić? dziecko czuje bezustannie presję MUSISZ,ktoś go stresuje tym że musi być praworęczny,bo leworęczność jest nienormalna i dziecko w końcu się denerwuje i potem jest poddenerwowane. A takie nerwy w dzieciństwie bardzo odbijaja się na dorosłości..