Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

przytulanka

Data utworzenia : 2015-07-08 10:14 | Ostatni komentarz 2015-10-12 17:06

Kasia

5448 Odsłony
64 Komentarze

Słyszałam że większość dzieci ma jakąś ulubioną rzecz. Np pieluszkę, kocyk, czy przytulankę. moja córcia nic takiego nie ma. Czy to zależy od dziecka czy to rodzic musi stworzyć warunki żeby dziecko przywiązało się do jakiejś rzeczy? Czy dzieciom karmionym piersiom wystarczy cyc, który jest takim uspokajaczem? Czy 8 miesięczne niemowlę może spać z przytulanką? Mój mąż uważa że to niebezpieczne żebym wkładała misia do łóżeczka

2015-07-08 18:59

fajne są te własnoręcznie robione lalki :) o te laleczki: https://www.facebook.com/pages/Dollce/720513384728899?pnref=story nawet dla chłopca są :)

2015-07-08 16:49

taki miś to super pomysł - i wcale nie niebezpieczny :) Mam 16 letnią kuzynkę, której rodzice już w pierwszym dniu życia dali misia i On uratował ją wiele razy przed poczuciem samotności - dawał po prostu poczucie bezpieczeństwa :) Czy to były choroby, czy pierwsze wycieczki, czy pobyt bez mamy u dziadków - Bubul zawsze był z Marysią. Obecnie poniszczony, pocerowany ale nadal ukochany leży jej na półce :) Ale z tego co wiem na sprawdziany pakuje go do plecaka :P Moim zdaniem taki Miś, lalka to super pomysł. Ja kupiłam Zosi lalkę, która przedstawia jej patronkę - św. Zofię :) Lalka zrobiona z materiału, ładna i miła w dotyku. Mam nadzieje, ze będzie jej wsparciem emocjonalnym :)

2015-07-08 16:30

Mój synek śpi ze swoim ulubionym misiem, ale ma 2,5 roku. Według mnie nie powinnaś nic wkładać do łózeczka dziecka, bo to nie ma sensu. Za parę miesięcy dziecko samo sobie wybierze ulubioną zabawkę, z którą będzie chciało spać i zawsze będzie o nią wołać. Na razie zabawka znajdująca się w łózeczku będzie zabierać tylko miejsce, a dodatkowo dziecko może sie nią udusić. Jesli dziecko lubi spać bez zabawek to niech tak śpi.

2015-07-08 15:48

Ja mam w chacie odmieńca co to żadnej przytulanki nie ma, nie uważa :-(. No poza mamusią i jej cycem :-).

2015-07-08 14:51

Mój ma ukochaną pielusię i kocyk :) bez tego nie ma snu.Nauczył się tego jak leżał w szpitalu beze mnie po porodzie... Pielęgniarki dawały pieluszkę do tulenia i tak zostało. Chociaż uważam,że jak dziecko nie potrzebuje to nie ma sensu mu dawać,ale są dzieci co się upominają o coś miłego do policzka :) A jakaś mała przytulanka wydaje mi się być niegroźna,na pewno nie jakiegoś dużego misia do łózeczka ;)

2015-07-08 14:36

Tez jesteśmy na etapie pieluszki przy zasypianiu bo na jakiś maskotki jest jeszcze za wcześnie a tak to ta pieluszka jakiś od poczatku jest obecna.

2015-07-08 13:24

Mój synek ma 2 miesiace i uwielbia spać z pieluszka :) i zaczeło się od tego że nie umiał zasnąć (płakała a po oczkach było widać że jest mega śpiący) i położyłam mu pieluszke koło buzi, wtulił się w nią i w momencie zasnął.. od tego dnia zawsze mu daje pieluche do usypiania.. ale zabieram mu ją jak śpi bo się boje że ją da na buzie albo tak się w nią wtuli że niw bedzie mógł oddychać.. jak śpi to przy nim non stop nie siedze wiec może być to troszke niebezpieczne.

2015-07-08 13:22

Mój synek ma swoją ulubioną żyrafkę i piszczałkę z Canpolu ale i tak najbardziej lubi przytulać się do pieluszki którą musi mieć przy twarzy. Co do wkładania dziecku zabawek do łóżeczka to wszystko zależy jakich rozmiarów są to zabawki- jeżeli nie są wielkie to uważam że nie powinno się nic złego stać choć dla pewności wyjmowałabym kiedy dziecko zaśnie. Mój synek śpi razem ze mną na łóżku i czasami daję mu jakąś zabawkę kiedy zasypia ale później przesuwam ją na łóżku aby nie przeszkadzała mu kiedy w nocy będzie się obracał w łóżku.