Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Siatki Centylowe

Data utworzenia : 2013-03-15 13:54 | Ostatni komentarz 2014-04-26 14:15

konto usunięte

7447 Odsłony
15 Komentarze

Siatki centylowe pokazują nam jak zmienia się waga i wzrost naszych dzieci. Taki siatki znajdują się w każdej książeczce zdrowia,dlatego w każdej chwili możemy do nich zaglądać. Niestety nie każdy umie dobrze odczytać z nich wynik.Ja sama na początku nie wiedziałam jak się do tego zabrać. Dzięki regularnemu zaznaczaniu wzrostu i wagi dziecka na siatkach,możemy stwierdzić,czy tempo rozwoju dziecka jest prawidłowe.A to ważne,bo nieprawidłowe usadowienie na siatkach centylowych może świadczyć o chorobie lub zaburzeniu rozwoju. Korzystanie z siatek centylowych: *mierzymy i ważmy dziecko *wybieramy siatkę dla chłopca lub dziewczynki *na osi poziomej znajdujemy punkt odpowiedni do wieku dziecka *na osi pionowej znajdujemy punkt odpowiadający masie lub wzrostowi *od każdego punktu prowadzimy linię prostą,a punkt przecięcia obu linii to pozycja centylowa dziecka Na tej stronie możecie wirtualnie sprawdzić w jakim miejscu usytuowane jest Wasze dziecko na siatkach: http://www.siatkicentylowe.com/ Moja córka ostatnio miała robiony pomiar na bilansie dwulatka.i okazało się że w swoim przedziale wiekowym wagowo jest w normie natomiast wzrostowo jest za duża jak na swój wiek.

2014-04-26 14:15

Dziewczyny znalazłam super siatkę centylową , wpisujecie datę urodzenia wagę i wzrost i wszystko Wam się pokazuje u nas waga między 25-50 cent a wzrost między 50-75 http://www.siatkicentylowe.com/

2014-03-22 22:37

Ja tylko czasami paczę na te siatki bo są dla dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym .Raz kiedyś widziałam na internecie dla dzieci karmionych piersią i mała była tam nawet wysoko ,a na pewno wyżej niż w normalnych :)

2014-01-30 13:11

Chodzi o to, że nie uzupełniam siatek, ale kontroluję wagę dziecka. Podaję mu odpowiednio zbilansowane posiłki. Przecież jeśli dziecko będzie za niskie nie naciągnę go na siłę.

2014-01-30 13:05

Beata ale to nie chodzi o to, że dziecko będzie jakie będzie, tylko o to czy w miarę równo się rozwija. A nie, że np. w jednym miesiącu przytyje kilogram, a w drugim wcale. A to jakie będzie dziecko w dużej mierze zależy od nas, częściowo wiadomo od genetyki, ale jednak dużo od nas.

2014-01-30 12:41

U nas lekarze nie uzupełniają siatek centylowych, ja też tego nie robię. To nic nie zmieni, że uzupełnię siatki, jakie dziecko będzie takie będzie i nie zmienię tego uzupełnianiem siatki.

2014-01-29 21:39

Ja sama uzupełniam siatki centylowe, bo moja pediatra tego nie robi. Ale najważniejsze jest dla mnie to, że widzę jak postępuje wzrost i waga. Wagowo córka jest troszkę ponad 50 centylem, a wzrostowo wychodzi poza siatkę.

2014-01-25 15:29

u nas pielęgniarka na szczepieniach,a potem na bilansie "lokowała"córkę w siatkach

2014-01-20 10:30

U nas niestety lekarz nie zaznacza nic na siatkach centylowych , ja robie to we własnym zakresie i jak na razie jesteśmy w górnych granicach jeżeli chodzi o wzrost i wage, ale na przykład mój starszy synek zawsze był w dolnych granicach ale rozwijał się bardzo dobrze,