Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

dziecko jeszcze nie mówi

Data utworzenia : 2015-06-05 10:50 | Ostatni komentarz 2015-06-07 21:55

Urszula93

2937 Odsłony
21 Komentarze

Witam. Synek mojego partnera którego razem wychowujemy jeszcze nie mówi a w listopadzie bedzie miał 3 lata! Jedyne słowa to mama i ami. Nie wiem czy powinno nas to martwić? Zaznacze że jego biologiczna matka prawdopodobnie piła alkoholbędąc w ciąży. Moja córcia w wieku 17 mięsiecy mówi więcej od synka.

2015-06-05 13:50

Urszula według mnie powinniście z tym iść do specjalisty. Dziecko w tym wieku powinno mówić już więcej wyrazów. A czy jest taka możliwość, że dziecko może mieć FAS ??? Tutaj więcej o tej chorobie. Sprawdź sobie dokładnie czy czasami nie ma takich objawów u was. http://pl.wikipedia.org/wiki/Alkoholowy_zesp%C3%B3%C5%82_p%C5%82odowy

2015-06-05 12:05

No tak były bo ojciec dziecka pracował za granicą, był w domu raz w tygodniu a dziecko było praktycznie zostawione same sobie w wieku 1 roku bo matka "nie tomna" leżała, zero obiadu nic tylko biszkopty. Jak poznałam jego ojca mały miał już 17 miesięcy i był tak szczuplutki że masakra. Teraz troche nadrobił z wagą ale nie dużo bo mając prawie 2 i pół roku waży tyle co teraz moja 17 miesięczna córka.

2015-06-05 11:58

Masakra tak olewać problem.. jest to wiek gdzue dziecko powinno już próbować mówić. Oczywiście jedne dzieci rozwija się szybciej, inne wolniej ale jpzawsze warto sprawdzić czy wolniejszy rozwój nie wiąże się zmczymś innym.. a Wy dużo do dziecka mówicie? Nie chcę poruszać tematów drażliwych, ale też taki maluch mogł sie zamknąć w sobie po jakiejś traumie, która mogła w jego życiu wystąpić (tak mi się nasunęło, po tym jak napisałaś że matka mogła pić, to może później były też problemy rodzinne)

2015-06-05 11:52

Nasz pediatra powiedział tylko "może mu się nie chce mówić" żadnego skierowania do specjalisty ani nic, teraz jak pójde to już nie odpuszcze.

2015-06-05 11:43

Z takim problemem najlepiej zwrócić się do pediatry, niech oceni jaka może być przyczyna i odpowiednio pokieruje, bo tu może być wiele wątków. Może alkohol był przyczyną, trzeba sprawdzić jak neurologicznie dziecko się rozwija, może ma problemy ze słuchem, to też nie będzie mówiło. Neurolog, laryngolog, logopeda to lekarze do których powinniscie się jak najszybciej udać.