Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

dziecko jeszcze nie mówi

Data utworzenia : 2015-06-05 10:50 | Ostatni komentarz 2015-06-07 21:55

Urszula93

2936 Odsłony
21 Komentarze

Witam. Synek mojego partnera którego razem wychowujemy jeszcze nie mówi a w listopadzie bedzie miał 3 lata! Jedyne słowa to mama i ami. Nie wiem czy powinno nas to martwić? Zaznacze że jego biologiczna matka prawdopodobnie piła alkoholbędąc w ciąży. Moja córcia w wieku 17 mięsiecy mówi więcej od synka.

2015-06-07 21:55

Witam, Powody tego, że synek nie mówi mogą być różne. To co jest konieczne to na pewno wizyta u specjalisty - logopedy a najlepiej neurologopedy. Oprócz tego możesz podpytać Urszula93 naszego eksperta dr Aleksandrę Ładę, która jest świetnym fachowcem. Ale niezbędne będzie aby dziecko zobaczył specjalista. Pozdrawiam serdecznie, Marta Cholewińska-Dacka

2015-06-06 06:42

Urszulo ale pragnę Ci przekazać że chłopiec wcale nie musi być,, zacofany ". Nie stresuj się tym bardzo bo mam się wykonczysz a dziewczyny tak straszą :-D znam baaaardzo dużo przypadków gdzie dzieci mówią bardzo mało albo bardzo dużo ale po swojemu tak że nikt ich nie rozumiał. I miały nawet do 4 lat. I co? Przyszedł taki moment że zaczęły mówić, od razu, zdaniami tak dużo że rodzice teraz tęsknią za tamtymi chwilami ciszy :-) jeżeli chłopiec rozwija się prawidłowo a tylko z mowa jest problem nie sądzę też by miał FAS. Także może lekkie poinstruowanie przez logopedę wszystko zmieni i dużo pomoże :-)

2015-06-05 21:13

Urszula ćwicz z dzeickiem w domu i idź do specjalisty, to jest jedyne wyjście. Bardzo dobrze, że chłopczyk pije z kubeczka i je sam.

2015-06-05 21:08

Z przedszkolem mogłoby nie wyjść. To skok na głęboką wodę. A co gdyby się dzieci z niego śmiały,że on nie mówi? wtedy mógłby się zamknać w sobie jeszcze bardziej. Albo gdyby przeżywał stres związany z przedszkolem też mógłby dalej trwać w tym. Musicie wy z nim pracować. Wybierzcie się do specjalisty na pewno wam pomoże i pozwoli zrozumieć problem :)

2015-06-05 20:23

Ja ogólnie do dzieci bardzo dużo mówie, opowiadam im że np piesek szczeka, ptaszek poleciał itp. I musze sie dziewczyny pochwalić że synek dzisiaj powiedział kolejne słowo które usłyszal od swojej przybranej siostry i było to "hau" czyli pies :-)

2015-06-05 20:20

W dzień pije ze zwykłego kubka plastikowego czasami zdarza sie ze z normalnej szklanki, na noc dajemy mu niekapka. A jeżeli chodzi o jedzenie to nie jest już karmiony, od 3 miesiecy juz sam je i nawet super mu idzie. Z przedszkolem jest problem ponieważ ja nie pracuje a partner niestety na czarno robi i nie kwalifikujemy sie na miejsce w przedszkolu bo pierwszenstwo mają dzieci ktorych oboje rodzice pracują a lista rezerwowa rodzin takich jak my jest mega długa, a na przedszkole prywatne nas nie stać niestety...

2015-06-05 19:47

A gdybyście posłali chlopca do przedszkola? Może tam zacznie wiecęj rozmawiać:) Przedszkole dużo daje :)

2015-06-05 16:52

Urszulko, a w jaki sposób dziecko jest karmione ? Chłopczyk pije z butelki czy z kubeczka ? Ważne jest, żeby w tym wieku pił juz normalnie ze zwykłego kubka z kubka 360. Zwróć uwagę też na sposób podawania dań z łyżeczki. Nie wolno ocierać łyżeczki o górną wargę, powinnaś wkładać pokarm do ust i dziecko powinno same go ściągnąć. Łyżeczka powinna być jak najbardziej płaska, nie wgłębiona. Możesz też korzystać z takich stron i robić z chłopcem różne ćwiczenia. http://www.logofigle.pl/zasoby/rozgrzewka/gimnastyka-buzi-i-jezyka