Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Na wszystko przyjdzie czas

Data utworzenia : 2015-05-07 11:29 | Ostatni komentarz 2016-06-15 10:41

marta220889

1842 Odsłony
8 Komentarze

Witam dziewczyny chciałam się z wami podzielić pewnymi spostrzezeniami. Mój syn Igor urodził się z niesymetrycznymi półkulami mózgowymi. Od samego początku lekarz twierdził że jedna jego strona będzie opóźniona, co wywołało u mnie wielki niepokój. Potem doszło jeszcze fakt że synek najprawdopodobniej nie słyszy na jedno ucho zaniepokoiło mnie to ponieważ corka, która ma 6 lat ma niedosłuch 50% na jedno ucho. Okazało się na szczęście że to pomyłka choć strachu było co nie miara. Przejde do sedna syn ma skończe 8 miesiecy i jest całkiem normalnym brzdącem potrzebował trochę więcej czasu na pewne rzeczy ale dorównał rowieśnikom. Więc trzeba brać niektóre rzeczy z przymrużeniem oka i nie martwić się na zapas.

2016-06-15 10:41

marta przykro mi ale kochana musi być dobrze. Mojej cioci koleżanka ma synka z autyzmem i nauczyli się jak do niego dotrzeć..wszędzie w domu są rysunki jak, co, gdzie ma robić i dotarli do niego. Potrafią się z nim porozumiewać, trochę czasu to zajęło ale mają sukces. Chodzili na zajęcia szkoleniowe tylko, że w stanach i na prawdę da radę wyprowadzać takie dzieci " z ich świata " chociaż w jakimś stopniu. Powodzenia Wam życzę.

2016-06-13 14:05

Różne rzeczy się zdarzają u nas niestety jest autyzm więc nie wiem kiedy będzie dobrze ale musi byc.

2016-06-13 10:39

Marta na wszystko potrzeba czasu także nie martw się na zapas. Po wpisach dziewczyn widać, że różne sytuacje bywały ale wszystko kończyło się dobrze...u Ciebie też tak będzie.

2016-06-07 21:13

Moja córka jest wcześniakiem po przebytych dwóch operacjach. Z perspektywy czasu wiem, że najgorszy był pierwszy rok pełen obaw, wzmożonej rehabilitacji, wizyt u specjalistów. Teraz patrząc na nią nie widzę różnicy pomiędzy rówieśnikami, rozwija się prawidłowo, jest nad wyraz pobudliwa, ciekawa świata i otoczenia..To co lekarze mówili nauczyłam się brać z pewnego rodzaju poprawką, jeśli coś mnie niepokoiło konsultowałam to ponownie z innymi lekarzami, sama kierowałam się intuicją, doradzałam się rodziny w pewnych kwestiach..oraz partnera z którym wspólnie podejmowałam decyzję.

2016-06-07 14:08

Marto nie martw się tak jak piszesz w tytule "na wszystko przyjdzie czas". Ja urodziłam się właśnie z nie równymi polkulami, niedotlenieniem co spowodowało u mnie padaczke skrytopochodną. Jako dziecko nie chodziłam do 3 lat, nie wolałam potrzeb fizjologicznych do 5 lat. Wszystko narobilam. Teraz jestem mamą 2 dzieci, zupełnie zdrowych dzieci. Sama też cieszę się dobrym zdrowiem, a o chorobie przypomina mi dokumentacja medyczna bo ataków nie mam od 15 lat. Dzieci to silne istoty i potrafią wyjść z wielu chorób bez żadnych konsekwencji dla zdrowia.

2016-06-07 13:06

Można powtarzać nie martw się, nie przejmuj się na zapas ale i tak każda matka nie potrafi tego zrobić...kiedy urodził się synek strasznie bałam się każdego profilaktycznego badania jakie dziecko przechodzi bo musi. Całe szczęście jest zdrowy a to jest najważniejsze dla każdej mamusi.

2016-03-05 13:45

Każda matka jeśli chodzi o jej dziecko martwi się na zapas :-) Ciesze się ze z synkiem jest wszystko dobrze :-) Czasem lepiej skonsultować jedna diagnozę z kilkoma lekarzami bo może okazać się ze mamy różne opinie. U nas tak właśnie było ...

2015-05-07 17:31

Ja w wieku 18 lat dowiedziałam się,że mam niesymetryczne półkule mózgowe :) Uderzyłam się w metalowy pręt i miałam TK wykonywaną i tak przy okazji się dowiedziałam :) A rozwijałam się książkowo,zaczęłam chodzić ledwo skończyłam rok,nawet nie raczkowałam,w szkole praktycznie zero problemów i zdaniem mojej mamy rozwijałam się super :) Nie ma tu reguły,równie dobrze Twój syn mógł być leniuszkiem skoro dopiero teraz dorównał rówieśnikom :) Całe szczęście,że ze słuchem wszystko ok :*