Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

siedzenie

Data utworzenia : 2015-04-28 14:15 | Ostatni komentarz 2015-05-08 09:43

Justyna2004

3093 Odsłony
21 Komentarze

Witam drogie mamy mój synek ma 3 miesiące i 20 dni a chce już siadać czy to aby nie za wczesnie.

2015-04-28 21:56

polecam rownie watki o podobnej tematyce http://lovi.pl/pl/forum/5/1636/1 http://lovi.pl/pl/forum/5/918

2015-04-28 21:52

Justyno jeśli dziecko probuje samo siadac to niech probuje jednak w żaden sposób nie należy go podciagac i zachecac do siadania bo to dość wcześnie jeszcze. Nie należy ten obkladac dziecka poduszkami itp. jak to niektórzy robia. Plecki malucha sa jeszcze bardzo delikatne i o uraz nietrudno

2015-04-28 21:40

Justynko ja mam pytanie czy dziecko samodzielnie próbuje usiąść podciągając się? czy odpowiada mu kiedy rodzic sadza go np na kolanach?. Ja uważam że na sadzanie dziecka 4 miesięcznego jest za wcześnie ponieważ układ kostny nie jest na tyle rozwinięty i silny aby można było dziecko sadzać nawet podpierając go. Dla tego wieku bardzo wskazane jest natomiast uczenie dziecka obracania się, sięgania po różne przedmioty i częste kładzenie dziecka na brzuszku. Powiem Ci że moja koleżanka ma córeczkę o 3 tygodnie starszą od mojego Wojtusia i już w grudniu na facebooku opublikowała zdjęcie siedzącej córeczki ( podpartej poduszkami) a mój synek dopiero teraz zaczyna się samodzielnie podciągać do siedzenia ( Wojtuś ma 8 miesięcy) i okazuje się że córeczka koleżanki do tej pory nie opanowała podnoszenia się i siedzi samodzielnie tylko przez chwilę więc tak naprawdę wcale tym wcześniejszym sadzaniem niczego rodzice nie uzyskali a może się nawet okazać że za jakiś czas ich córeczka będzie miała problemy z kręgosłupem. Ja jestem w stałam kontakcie z rehabilitantką i ona również jest zdania że każde dziecko powinno się traktować indywidualnie ale nie wolno go do niczego przymuszać np, sadzając podpartego poduszkami.

2015-04-28 20:46

moim zdaniem za wcześnie poczekałabym jeszcze z miesiąc. żeby się mu nic nie stało nie pokrzywiło. Choć każde dziecko rozwija się we własnym tempie, ale to i tak raczej za wcześnie.

2015-04-28 14:37

ja bym pozwoliła się maluszkowi podciągać tyle ile sam umie - bez pomagania mu :) Nie zrobi nic na co mu nie pozwolą mięśnie - chwyta się stałych rzeczy i podnosi - super, niech ćwiczy :) Ale jeśli tylko płaczem wymusza by go pionizować, to bym przeczekała ten okres :)