Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

siedzenie

Data utworzenia : 2015-04-28 14:15 | Ostatni komentarz 2015-05-08 09:43

Justyna2004

3092 Odsłony
21 Komentarze

Witam drogie mamy mój synek ma 3 miesiące i 20 dni a chce już siadać czy to aby nie za wczesnie.

2015-05-08 09:43

A ja planowałam, że jeszcze wakacje przejeździmy w gondoli. Ale ostatnio mi się denerwuje jak leży w gondoli, bo chce siedzieć i wszystko widzieć. Chyba też szybciej przerzucimy się na spacerówkę. pmz001, czym jeszcze u Was objawiało się napięcie mięśniowe?

2015-05-06 21:37

Justyna2004 tak jak pisałam wcześniej moja mała miała podobnie;) dzisiaj byłyśmy u Pani doktor która ją zbadała i powiedziała że jeśli dziecko siada w wieku 3 miesięcy to znaczy że jest silne;) teraz mała ma 5 już i bardzo mało brakuje do tego żeby sama usiadła z pozycji leżącej. Nie ma żadnych przeciwskazań jeśli robi to samo;) Ja już moją wożę w spacerówce bo w gondoli miała o co się zapierać i dźwigała głowę żeby jak najwięcej zobaczyć;) teraz w spacerówce znowu pokochała spacery

2015-05-06 21:30

U nas kiedy maluszek tak szybko chciał wszystko robić samodzielnie okazało się, że miał napięcie mięśniowe:-( Konieczne były rehabilitacje więc warto zapisać maluszka na wizytę u neurologa.

2015-05-06 14:28

każdy maluch idzie swoim temper rozwoju, to co jedno opanuje szybko, drugie może dopiero za miesiąc dwa. Także, jeśli maluch SAMODZIELNIE wstaje do siadania, to widoczne już jest na to gotowy i na tyle silny. Tylko należy pamiętać by mu nie pomagać, nie ciągnąc za rączki do pociągania.

2015-05-04 10:40

Moja młoda, też jest w tym wieku i też się ciągnie do siadania. Jeśli robią to samodzielnie to niech się uczą, bo tak sobie myślę, że jeśli teraz będę jej zabraniać nauki, to mogę mieć potem w domu leniuszka, którego sama zniechęciłam do ćwiczeń.

2015-05-01 13:59

w foteliku i narecach siada

2015-05-01 10:31

Niezwykle silny ten Twój maluch. Ja bym nie ryzykowała sadzanie, gdyż nie jest to wskazane w tak młodym wieku..Jeśli masz wątpliwości to udałabym się na Twoim miejscu do rehabilitanta lub neurologa, który zalecił by odpowiednią stymulację malucha i ukierunkował Cię w tym jak powinnaś z nim postępować :)

2015-05-01 03:30

Ale to pociaganie za nóżki to widzę w pozycji pół leżącej jak siedzi np w foteliku ? Normalnie jak leży na pleckach też tak robi? I czy np jak w powiedzmy bujaczku jest to faktycznie podciągnie się samodzielnie do siedzenia?