Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Niesforny maluch

Data utworzenia : 2015-03-15 22:18 | Ostatni komentarz 2015-05-11 15:23

Zaneta-1994

2830 Odsłony
10 Komentarze

Ja mam takie pytanie moja 1.5 roczna córeczka kiedy sie zdenerwuje albo czymś rzuca albo próbuje kogoś uderzyć i krzyczy. Jak to wyeliminować z jej nawyków? Nie chcę aby tak się zachowywała. Próbowałam już wszystkiego i rozmowy i tłumaczenia i zabrania za karę tych zabawek którymi rzucała, krzyknąć na nią, przytrzymać ją aby wiedziała że tak nie można, zaprowadzania do kąta a nawet wsadzania do łóżeczka. Nawet próbowałam lekko po łapkach ją trącić ale to też nie dział. Nie wiem co jeszcze może pomóc.

2015-03-16 14:30

Dwulatek potrafi być bardzo trudnym i wymagającym partnerem. Nie chce i nie umie współpracować. Sam nie jest w stanie poradzić sobie ze swoimi uczuciami. Miota się pomiędzy decyzjami: chcę - nie chcę, idę- zostaję, zrobię - nie zrobię. Uważa, że wszystkie jego życzenia powinny być wykonywane natychmiast i bez dyskusji. Kiedy masz już serdecznie dosyć, kiedy czujesz, że dłużej nie wytrzymasz: Zamknij oczy i na chwilkę stan się takim małym człowiekiem. Z jego perspektywy spójrz na świat. Chcesz być już samodzielny, niezależny, a ledwie dosięgasz do stołu. Dorośli czasem kompletnie cię nie rozumieją. To może być frustrujące... Pewnego dnia, kiedy moja starsza córka rzuciła się na podłogę , wierzgając i krzycząc wniebogłosy, zrobiłam to samo. Zadziałało. Stwierdziła, że nie mogę tak robić, bo jestem duża, ale sama też przestała. :)

2015-03-15 23:01

Zaczyna się u Ciebie okres buntu - można powiedzieć, że to już bunt dwulatka; ) Jestem na tym samym etapie i mój synek jest w tym samym wieku - dziecko stara sobie takim zachowaniem sprawdzić na ile może sobie pozwolić tzn. na ile Ty mu pozwolisz dlatego jasno musisz stawiać granice. Powtarzać do skutku i starać się, by dziecko nie powielalo zachowań. Powiem szczerze, ze na ten okres trzeba uzbroić się w anielska cierpliwość i go po części również przeczekać zachowując dotychczasowe zasady jakie obowiązują w domu; )