Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Urodziny w przedszkolu bez słodyczy? Pomysły? Inspiracje?

Data utworzenia : 2015-02-18 11:39 | Ostatni komentarz 2015-02-23 20:39

aaasik1

11878 Odsłony
22 Komentarze

Drogie mamy, za 10 dni mój synek będzie obchodził 3 urodziny w żłobku, tradycja jest takowa, że mamy przygotowują jakieś słodycze, które się rozdaje dzieciom, jednak ja ostatnio staram się być eko mamą i serwować raczej przemyślane, sprawdzone i rozsądne posiłki, chciałabym też takowe zaproponować na urodziny synka w żłobie. Tak, wiem, jaka będzie reakcja - gusła odczynia, bo w naszym małym środowisku tak jest, ale nie wnikam, wiem, ze to si e robi popularne i fajnie :) Poproszę o pomysły-inspiracje, dodatkowo o ciekawe przepisy i fotki na jakieś dania już na samo przyjęcie w domu :)

2015-02-23 20:39

w niedzielę na próbę zrobiłam z synkiem ciasteczka czekoladowo-owsiano-amarantusowe :) niezłe, choć kilka rzeczy bym zmieniła, ale proste-człowiek uczy si ę na błędach :)

2015-02-23 18:50

domowe babeczki z owocami , pychotka :)

2015-02-21 15:02

dokładnie,albo na gruszce :) Ale jeż z owoców wychodzi piękny i aż szkoda jeść :) Albo babeczki zrób?

2015-02-21 13:30

można nawet na połówkach jabłek, wówczas tylko wyjdą małe jeżyki :)

2015-02-21 13:03

A może jeż owocowy ? :) Jakiś arbuz i powbijać w niego "koreczki" z owoców ? :) pięknie to wygląda ! Robiłam to na innym owocu niż arbuz tylko niestety nie mogę sobie przypomnieć :(

2015-02-19 15:23

fajna koncepcja z tymi naszyjnikami, ale to chyba zrobie na przyjecie w domu, bo do żłoba trochę mi szkoda kasy :) myślę, że zaniosę tam koreczki owocowe i owoce na talerzykach, bez słodyczy :)

2015-02-19 12:08

Możesz zrobić naszyjniki z nadzianymi suszonymi owocami przekładanymi. Np. morele, figi, żurawina. Albo mini pucharki z galaretką z owocami (np. w małych plastikowych pojemniczkach - ja z restauracji ostatnio odkupiłam za parę groszy takie na sos :)).

2015-02-18 23:38

Przeciez jest tyle potraw eko, które sa kolorowe, zdrowe i cieszą oko, np. ciasto marchewkowe, własnoręcznie zrobione galaretki z owocami ( nie z proszku), ciasteczka owsiane, szaszłyki z owoców...Przepisy są czesto w czasopismie "Twoje dziecko".