Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Co zrobic by niemowle przesypialo wieksza czesc nocy??!!?

Data utworzenia : 2015-02-03 23:06 | Ostatni komentarz 2015-11-23 10:01

SylaArt

4711 Odsłony
48 Komentarze

Witam , moj synek ma juz 4 i pol miesiaca jest strasznie aktywny w dzien i malo sypia, natomiast w nocy budzi sie co dwie czasem poltorej godziny. Co zrobic by spal dluzej??

2015-02-06 00:32

Dokładnie. Też myślałam,że jak wprowadzę kleik to dziecko będzie przesypiać i guzik to dało. Budził się tak samo. Aż nastał pewien piękny dzień,że przesypia całą noc ! :) Trzeba czasu :)

2015-02-04 19:13

SylaArt to po prostu trzeba przetrwać. Nie zrobisz nic, zagęszczanie pokarmu i tego typu sztuczki nie zdają egzaminu.

2015-02-04 12:15

Z tym to nic nie można zrobić. Synek bardzo szybko zaczął przesypiać całą noc. Ale ja też pilnowałam, żeby wieczorna kapiel zawsze była o tej samej godzinie. Jak pojechaliśmy do rodzinki i wróciliśmy trochę później to małemu ciężko było zasnąć. W dzień teraz czasami spi mi trzy razy, ale noce też fajnie ma przespane. Ogólnie to lepiej mu się zasypia jak w dzień pójdziemy na spacer i jest fajnie wywietrzony pokój. znajomej synek prawie przez miesiąc właśnie budził się w srodku nocy. Nie płakał, ale spać też mu się nie chciało. Z czasem wszystko się unormowało.

2015-02-04 11:32

Hahaha. Nic nie zrobisz. Mój syn też jest takim małym energizerem i taki po prostu jest. Do 6 miesiąca budził się w nocy bardzo często na jedzenie i na przytulanie. Później te okresy się wydłużały. W dzień musisz dziecku zapewnić dużo aktywności, wówczas będzie mu się lepiej spało. Ja bardzo dużo się z moim bawiłam, on z reszta bardzo szybko był aktywny ruchowo i to z niego wyciągało trochę energii. Zaczęłam też powoli pilnować drzemek w dzień aby ich suma nie przekraczała 2,5 - 3 godzin i w nocy zaczął lepiej spać. Po prostu wybudzałam z drzemki :)

2015-02-04 10:06

Nic kochana nie zrobisz, niestety :) Musisz czekać aż mały postanowi, że da się mamie wyspać ::)) Moja ma tak , że zawsze ją kładę najpóźniej o 20 , miedzy 22 a 23 daje jej ostatni raz jeść i czasami ma tak , że budzi się dopiero o 6 rano na jedzenie, a czasmi zbudzi się pięc razy - nie na jedzenie tylko tak poprostu. Ostatnio zbudziła się o 3.30 i śpiewała do 5, myślałam, że wyjdę z siebie :)

2015-02-04 09:10

SylaArt tak dokładnie jak pisze ania nic niestety nie da się zrobić,mój synek miał to samo i do dzisiaj tak ma.Też się tak budził w nocy co 1,5-2 godz czasami to już miałam dość wogóle prawie nie spalam.I jak było do 5 miesiąca potem się budził co 3 godz a teraz ma 7 miesięcy i budzi się z nocy 2 razy,a w dzień też nie bardzo chce mi spać bo tylko 2 razy dziennie mi śpi po pół godz a czasami godzinie.Wszystko zależy od dziecka są takie co przesypiaja już cała noc od miesiąca a takie co maja pół roku i budzą się z nocy kilka razy.Mojej siostry syn ma 13 miesięcy i jeszcze się budzi w nocy,niestety nie ma to reguły i nic nie da się zrobić.Ale nie martw się nadejdzie taka noc co będziesz mogła się z końcu wyspać :)

2015-02-03 23:14

http://www.lovi.pl/pl/zdrowie-i-rozwoj/348/1

2015-02-03 23:13

Mój synek tez tak ma choć On w nocy lepiej śpi - nic nie zrobisz - taka ich uroda:) Ja się pocieszam że jak będzie chodził , to może bardziej się zmęczy i będzie lepiej spał, ale to się okaże:)