Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Co zrobic by niemowle przesypialo wieksza czesc nocy??!!?

Data utworzenia : 2015-02-03 23:06 | Ostatni komentarz 2015-11-23 10:01

SylaArt

4710 Odsłony
48 Komentarze

Witam , moj synek ma juz 4 i pol miesiaca jest strasznie aktywny w dzien i malo sypia, natomiast w nocy budzi sie co dwie czasem poltorej godziny. Co zrobic by spal dluzej??

2015-11-23 10:01

Doris dobrze że ci się udało to tak wypracować. My też mamy swoje rytuały których się trzymamy. Kompiel-jedzenie-wyciszenie i sen... Do 4mc wszystko idealnie szło bez większych pobudek noce przespane a później jak by mi ktoś dzecko zamienił świat stał się ciekawy dużo się dzieję w dzień i odreagowuje w nocy +zęby :( Raz jest lepiej raz gorzej ale dajemy radę na pewno nie każda metoda działa na każde dzecko.

2015-11-22 22:29

AmiAga - ja mam problemy z ilością pokarmu, więc synek dostaje albo mm albo moje mleko. I bez względu na rodzaj mleka przesypia tyle samo godzin. Budzi się najczęściej 7 - 8 i tak jak u MagicznegoPazura - dlatego, że się wyspał. Mogę - bez płaczu - go spokojnie przewinąć, przebrać, podgrzać mleko. Wydaje mi się, że u nas rytuały dużo dały. Od pierwszych dni powtarzam pewne schematy i jak widać to się sprawdza :)

2015-11-21 23:36

Witam, Zdarza się, że to, że takie maluchy które są bardzo aktywne w ciągu dnia a w ciągu nocy słabo śpią wynika z tego, że układ nerwowy zbiera bardzo dużą ilość bodźców za dnia, których nie jest w stanie przetworzyć w nocy. I dzieciaki się wybudzają, są marudne, mają lekki sen. Może to również wynikać z tego, że wrażliwy układ nerwowy powoduje, że przechodzenie z jednej fazy snu do drugiej jest tak intensywnym doznaniem, że dziecko się wybudza. Przytulanie się do mamy w ciągu nocy często pomaga takim dzieciaczkom, bo daje takie doznania podczas przytulania które przynoszą odprężenie. Nie dla każdej mamy jest to jednak rozwiązanie. Można skonsultować się z terapeutą integracji sensorycznej ponieważ może się okazać, że w konkretnym przypadku zasadne jest zastosowanie kołderki obciążeniowej. Stosowanie jej powinno odbywać się pod okiem specjalisty. Pozdrawiam serdecznie, Marta Cholewińska-Dacka

2015-11-21 22:06

A coś takiego jak przyzwyczajenie nocnych pobudek jest, bo ja mam wrażenie że mimo na jedzenia moje dzecko budzi się z przyzwyczajenia. Bo kolejce zje a pobudki sa dalej na tego cuca choć karmienia nocne ograniczylismy do 1-2 bo nie sądzę żeby była głodna. A większość mam mówi że gdy przestają całkowicie karmić piersią ich dzeci przesypiaja całe noce. Teraz doszło u u nas ząbkowanie więc tu już za bardzo wpływu nie mam na nocne pobudka się po prostu dzieją. A wracając do tematu karmienia nie raz miałam chęć podać na noc na początku mm żeby te odstępy w pobudkach były dłuższe ale tego nie zrobiłam więc nie wiem czy zdało by to egzamin.

2015-11-21 19:50

To już chyba zależy od dziecka, bo mój synek mimo że śpi naprawdę długo, około 12 godzin, to zalecili mi żeby dawać mu kaszkę na noc, bo może pośpi trochę dłużej. Niestety, nie zaczął spać dłużej nawet o 15 minut. Mój synek budzi się nie dlatego, że jest głodny, tylko dlatego, że się wyspał :)

2015-11-21 17:44

Moja córka dopiero gdy zaczęła jeść na kolację coś więcej niż mleko z piersi to spała dłużej. Gdy przeszła na mm to już nie było żadnych problemów z budzeniem się.

2015-11-21 10:55

U mnie wyraznia byla roznica jak synek byl na moim mleku ciagle by glodny i co troche sie budzil na karmienia gdy przeszlismy na mm znacznie dluzej przesypial noce a jak juz dostal do tego kaszke to spal od 22.30 do prawie 6 rano

2015-11-20 21:21

zgadzam się z Tobą de.wu, że nie ma znaczenia jakim mlekiem się karmi. Bo ja karmiłam synka swoim pokarmem(butlą), dokarmiałam do mm do 4 miesiąca i też jak miał 3 miesiące przesypiał całe noce. Później jak już jadł jeden posiłęk inny zamiast mleka, to dostawał tylko mój pokarm i nic się nie zmieniło, dalej pięknie śpi w nocy :) zawyczaj od 19:30 do 07:00 +/- pół godziny :p